Żubrzątko z Białowieskiego Parku Narodowego ma już imię

Żubrzątko z Białowieskiego Parku Narodowego ma już piękne i dostojne imię – POSTODAR

Zobacz: Białowieża. Konkurs na imię dla żuberka

Urodzony w tym roku żuberek w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego ma już imię! I to nie zwyczajne, ale dostojnie brzmiące i niebanalne. A do tego łączące się z obchodzoną w bieżącym roku doniosłą rocznicą – 100-leciem Białowieskiego Parku Narodowego: POSTODAR!

„Dzięki Waszym propozycjom imion, a następnie głosom, nasz żubr – Postodar – zyskał wyjątkowe imię oraz „ojca chrzestnego”: Aleks Mhill Mosheqaj!” – czytamy na profilu społecznościowym BPN.

Wybrane przez internautów imię zostanie wpisane do Księgi Rodowodowej Żubrów z właściwym numerem rodowodowym nadanym przy urodzeniu cielęcia.

W pierwszym etapie organizatorzy Konkursu przyjęli ponad 700 propozycji imion. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie. Spośród zgłoszonych propozycji należało wybrać po 10 imion, które następnie wzięły udział w głosowaniu ankietowym. Dalszy wybór należał już do internautów.

„Ponad 1600 osób oddało głos na wybrane imię. Zwycięskie imię Postodar wygrało bezapelacyjnie, zdobywając 21,4% Waszych głosów (pozostałe noty: Posto 19%, Pobłysk 18,2%, Postulatek 9,5%, Pogwizd 8,9%, Podlasianin 8,3%, Postopark 5,6%, Pocentury 4,7%, Pojubiliusz i Postolat po 2,2%)” – piszą w mediach społecznościowych pracownicy BPN.

„Zapraszamy Was do odwiedzenia Postodara, jego dumnych rodziców: Poluny i Portera III oraz pozostałych członków ich stada i sąsiadów z innych zagród w Rezerwacie Pokazowym Żubrów!” – dodają pracownicy BPN.

Red. M.L.

Fot. BPN

Białowieski Park Narodowy

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy