Podlaski Poseł Adam Andruszkiewicz uczestniczy w wizycie Premiera Mateusza Morawieckiego w Kijowie

Podlaski Poseł Adam Andruszkiewicz uczestniczy w wizycie Premiera Mateusza Morawieckiego w Kijowie w rocznicę inwazji rosyjskiej na Ukrainę

W rocznicę agresji do Kijowa przybył Premier RP Mateusz Morawiecki, który spotkał się z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim oraz Premierem Ukrainy Denysem Shmyhalem. Wśród kilku osób towarzyszących szefowi polskiego Rządu w tej ważnej historycznej wizycie jest minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, Poseł na Sejm RP z województwa podlaskiego.

 

 

– Przyjechałem tu dziś nie tylko ze słowem wsparcia, ale również wiedząc, że trzeba na tę barbarzyńską agresję odpowiedzieć siłą. Dzisiaj także chcę, jako pierwsze europejskie państwo, symboliczne przekazać tobie, Wołodymyrze cztery pierwsze polskie Leopardy 2A4 – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Kijowie – Wkrótce przekażemy kolejne – dodał.

– Dziękuję Mateuszu, że Ty zainicjowałeś tworzenie tej koalicji czołgowej – to jest bardzo ważne. Jesteś prawdziwym liderem! – powiedział podczas konferencji prasowej z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński. – Polska jest jednym z najważniejszych sojuszników Ukrainy, który udziela nam pomocy. Dziękuję za to Panu Premierowi i Polakom. Jestem wdzięczny całemu Narodowi Polskiemu. – dodał.

Minister Adam Andruszkiewicz jako pierwszy mieszkaniec województwa podlaskiego w historii naszego regionu uczestniczy w  historycznej wizycie w Kijowie.

Red. OKO

Fot. KPRM

Biuro Posła RP Adama Andruszkiewicza

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy