Białystok na znak solidarności z migrantami podświetla pałacyk na zielono. To pomoże?

Władze Białegostoku na znak solidarności z nielegalnymi migrantami postanowiły podświetlić pałacyk ślubów na zielono.

Internauci pytają w jaki sposób ma to pomóc oszukanym przez dyktatora Łukaszenkę ludziom nas granicy i polskiej straży, granicznej, która przez to boryka się z kryzysem.

„Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”

Białystok włączy się w ogólnopolską akcję. Na znak solidarności z migrantami i uchodźcami zostanie podświetlony na zielono Pałacyk Gościnny przy ulicy J. Kilińskiego. W ramach tej inicjatywy w całej Polsce 6 listopada o godz. 19.00 budynki publiczne przybiorą zieloną barwę. Mieszkańcy mogą przyłączyć się do akcji zapalając w swoich oknach zielone światło – czytamy na oficjalnym profilu stolicy woj. podlaskiego.

Tadeusz Truskolaski nakazał ogłosić akcję na Facebooku. Nie spotkało się to ze zrozumieniem i uznaniem większości komentujących internautów. Oto wybrane komentarze:

Ano jak będzie wojna a na to się zapowiada, a w sumie już ją mamy, to co „matki na armaty” czy jak? Czy was ludzie pogięło??? Czy to jakaś białoruska propaganda? i komu te zielone światło???? A po co Białystok ma się wtrącać do pracy żołnierzy i SG, co chcecie im dowalić więcej pracy? Mało mają na granicy???? Non stop coś się tam dzieje, chcecie wojnę wywołać czy jak???

A moze by tak zając się swoimi rodakami, którym wiedzie się źle i probują walczyć z naszym przepieknym systemem, zamiast sprowadzać do kraju bezużyteczne osoby? To nie rasizm. To doświadczenie. Oni idą na zachód tylko po socjal.

A konkretnie czyja to inicjatywa i z kim była konsultowana.???

Tam gdzie zielone światło…..przyjmujemy i zapewniamy wszystko…..potem ??????

Może w geście sprzeczności z tą akcją zapalać CZERWONE światło?

Komentarz redakcji :

Niestety akcja prezydenta Białegostoku polegająca na podświetlaniu budynku zamkniętego dla ludzi z zewnątrz znowu wygląda na próbę wykorzystania kryzysu na granicy do celów politycznych. Nikomu nie pomoże.  Co ciekawe nie wydaje się, żeby pomogła politycznie Truskolaskim. Tadeuszowi – prezydentowi Białegostoku i jego synowi Krzysztofowi – szefowi Platformy Obywatelskiej w woj.podlaskim. 

Na pomoc szpitalowi w Hajnówce


7 listopada Stowarzyszenie Adama Andruszkiewicza zorganizuje wiec poparcia dla Straży Granicznej

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

UM w Białymstoku- Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy