Biuro Poselskie Szymona Hołowni w Białymstoku otwarte – FILM

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni, otworzył w Białymstoku swoje Biuro Poselskie

Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami Lider Polski 2050 Szymon Hołownia powiedział, że nie wyklucza poparcia w kwietniowych wyborach samorządowych starających się o reelekcję prezydentów: Warszawy – Rafała Trzaskowskiego i Białegostoku – Tadeusza Truskolaskiego. W wyborach do sejmików liczy, że Trzecią Drogę poprze 17-20 proc. wyborców.

Wybrany w ostatnich wyborach parlamentarnych do Sejmu w Podlaskiem, pochodzący z Białegostoku Szymon Hołownia, obecnie marszałek Sejmu, 30 stycznia przyjechał do rodzinnego miasta by wspólne otworzyć biuro poselskie Marszałka Sejmu Szymona Hołowni, Wicemarszałka Senatu Macieja Żywno, oraz Posłanki Barbary Okuły. Siedziba biura mieści się przy ul. Modlińskiej 6 w lok. U3.

Podczas konferencji Hołownia nawiązał do kwietniowych wyborów samorządowych.

– Polska 2050 – Trzecia Droga w tych wyborach wystawi w każdym miejscu w Polsce silną ekipę, dającą nadzieję na zmianę, której tak bardzo potrzebujemy w każdym wymiarze – zapowiedział Szymon Hołownia.

Pytany o kandydatów na prezydentów dużych miast zaapelował:

„Proszę dać nam czas na to, żebyśmy uraczyli państwa kompletem danych w tej sprawie. W tych wyborach w najistotniejszych miejscach, jak duże miasta i sejmiki, będziemy startowali razem z PSL-em w ramach koalicji Trzecia Droga. W tej koalicji jest siła i to pokazały wybory parlamentarne”.

W wyborach do sejmików Hołownia liczy na poparcie 17-20 proc. wyborców. Lider Polski 2050 nie odpowiedział na pytanie, kogo jego partia wskaże lub poprze, jeśli chodzi o prezydentów dużych miast, w tym Warszawy, Białegostoku, Łomży czy Suwałk. Ma to się okazać w ciągu jak zaznaczył „najbliższych dwóch tygodni”.

– Musimy się tu dobrze dogadać i dobrze to poukładać, bo nie jest sztuką przyjmować przegrane bitwy. Sztuką jest tak zarządzić tym naszym potencjałem, by tam, gdzie się da, mieć prezydenta, tam, gdzie się nie da – mieć wiceprezydenta albo większość w radzie i mieć wpływ na rzeczy, które będą się działy w lokalnym samorządzie.

Hołownia przyznał, że ma być w kampanię samorządową osobiście „mocno zaangażowany” – we wsparcie kandydatów Polski 2050 i szerzej Trzeciej Drogi. Jak podkreślił w kontekście wyborów samorządowych, „mamy do załatwienia ceny energii, realne ulgi dla przedsiębiorców, poprawę stanu polskiej przyrody, reformę edukacji i ochrony zdrowia i co najważniejsze – wsparcie samorządów”.

– Pieniądze muszą iść do samorządów szerokim strumieniem, bo samorządy zasługują na znacznie więcej, niż dzisiaj mają – powiedział polityk. – Mam nadzieję, że uda nam się pokazać, że jesteśmy siłą sprawczą, która załatwia rzeczy, a nie proponuje kolejną wojnę. Od tego są inni specjaliści. My na tym rynku nie będziemy na pewno rywalizować. Nie będziemy już więcej straszyć Polaków Niemcami, gestapo, Stalinem, Hitlerem, stanem wojennym i wieloma innymi historiami – mówił Hołownia.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy