Bogusław Dębski opuszcza klub PiS w podlaskim sejmiku

Bogusław Dębski to polityk Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka, ale związany od lat z PiS. W wyborach samorządowych startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. To klub PiS wybrał go na przewodniczącego sejmiku. Teraz Bogusław Dębski wysłał do biura sejmiku list ze swoją rezygnacją z przynależności do klubu PiS. To oznacza, że będzie radnym niezrzeszonym.

Sytuacja jest o tyle niezręczna, że Bogusław Dębski jest przewodniczącym sejmiku.

,,Wszystko co miałem do powiedzenia w tej sprawie, napisałem w piśmie do biura sejmiku. Odejście z klubu PiS nie ma związku z sytuacją w sejmiku. Jestem w innym podmiocie politycznym niż PiS. Chodzi tu o pokazanie odrębności. To nie znaczy, że nie będę popierał zarządu województwa” – powiedział Bogusław Dębski.

Przewodniczący sejmiku zapewnia, że jego rezygnacja to nie jest przejście do opozycji.

Bogusław Dębski poinformował, że wystąpił z klubu PiS, bo został o to poproszony przez władze Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka, do której to partii należy. Chodziło o to, by zaznaczył swoją odrębność od PiS.

Z pewnością jest to związane ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu i negocjacjami między partiami o biorące miejsca na listach PiS.

Po rezygnacji Bogusława Dębskiego klub PiS w sejmiku ma teraz 15 radnych, opozycja KO i PSL ma 14. Więcej o nowym rozkładzie sił w sejmiku dowiemy się 18 czerwca na następnej sesji sejmiku województwa podlaskiego.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy