Frekwencyjną „Bitwę o wozy” w Podlaskiem wygrała gmina Kulesze Kościelne!

„W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki” – zapowiedział przed wyborami wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. Już wiemy, że w województwie podlaskim „Bitwę o wozy” wygrała gmina Kulesze Kościelne!

Zrobiliśmy to razem! Prawie 72 % frekwencji i nowy wóz strażacki trafi właśnie do gminy Kulesze Kościelne. Dziękuję za udział w wyborach i zaangażowanie w przekonywaniu innych, że warto głosować (a byli to strażacy, sołtysi, radni i wszyscy mieszkańcy) to zaszczyt i prawdziwa przyjemność móc z Wami współpracować. Krótko mówiąc gmina Kulesze Kościelne wygrała pierwsza turę!” – nie krył radości Stefan Grodzki, wójt gminy Kulesze Kościelne.

„Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie” – dziękują druhowie z OSP KSRG Kulesze Kościelne.

O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali 20 czerwca na konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

„Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wpiera straże pożarne, również Ochotnicze Straże Pożarne, w sposób znaczący i dynamiczny. W tym roku dofinansowano zakup rekordowej liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym” – powiedział wiceminister Maciej Wąsik.

Warunkiem przekazania samochodów ochotniczym strażom pożarnym był wkład własny samorządu w postaci 200 tys. zł. Większość samorządów, które znalazły wkład własny, otrzymały samochody ciężkie, średnie oraz lekkie.

Dla tych gmin, najmniejszych, które nie mogły wygospodarować takich środków na zakup wozu, MSWiA przygotowało natomiast profrekwencyjną propozycję.

„Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych” – zapowiedział wiceminister Maciej Wąsik.

Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

Red. Marta Śliwińska

Fot. Stefan Grodzki/Facebook, MSWiA

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy