Hołownia w Hajnówce o wsparciu przedsiębiorców i przeciw zaporze na granicy

Hołownia w Hajnówce o wsparciu przedsiębiorców i przeciw zaporze na granicy

Briefing w Hajnówce 17.02.2022 dotyczył problemów trapiących mieszkańców regionu i lokalnych przedsiębiorstw, które według lidera Polski 2050  tracą na istnieniu „strefy zamkniętej” wzdłuż pasa granicznego, budowy muru na granicy polsko-białoruskiej, drożyzny i  Polskiego Ładu.

Szymon Hołownia ocenił, że rekompensaty dla firm, które ponoszą straty w związku z kryzysem migracyjnym, są zbyt niskie.

– Jeżeli ktoś jest w stanie udokumentować swoje zarobki jeszcze przed wybuchem tego całego kryzysu, wliczając w to pandemię, bo tak naprawdę to ona zaczęła dramat, który dzisiaj się dzieje, to powinniśmy zrekompensować mu to. I to nie w wysokości 60, 80 procent… to powinno być 100 proc. i to nawet z górką- powiedział Szymon Hołownia. 

Hołownia jest przeciwny budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej w pasie przy Puszczy Białowieskiej.

Nie jest tak, że my mówimy „ani cegły muru, ani przęsła”. Nie. My mówimy, że tam, gdzie trzeba, to być może trzeba będzie miejscami postawić zaporę. Ale czy naprawdę trzeba ją stawiać w środku najcenniejszego lasu w Polsce? Nie mam takiej pewności – stwierdził Szymon Hołownia.

Tymczasem odwiedzający woj. podlaskie premier Morawiecki uspokajał, że w zaporze na granicy ma powstać ponad 20 przejść dla dużych zwierząt.

Premier na granicy:Wszyscy widzą, że Polska broni wschodniej flanki NATO

O działaniach podejmowanych przez Ruch Polska 2050 i jego parlamentarzystów mówiła również Hanna Gill-Piątek.

 „Mam wrażenie, że wszyscy o przedsiębiorcach, nie tylko ze strefy, ale w ogóle z Podlasia, zapomnieli, kiedy tu zamarł ruch turystyczny, na najbardziej cennych przyrodniczo obszarach, bo ludzie nie wiedzą np. czy Tykocin leży w strefie, czy poza strefą, więc po prostu nie przyjeżdżają na Podlasie wcale.”- powiedział Hanna Gil Piątek. 

Red. OKO

Fot. Polska 2050

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy