Jarosław Gowin odwiedził region


Jarosław Gowin, wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego spotkał się dziś z mieszkańcami kilku gmin w powiecie siemiatyckim i hajnowskim. Rozmawiali o problemach suszy rolniczej, szkolnictwie, podtrzymywaniu tradycji i dziedzictwa kulturowego.

W Milejczycach, gdzie spotkałem się z mieszkańcami i władzami gminy, zwrócono mi uwagę na palący problem retencji, a także suszy – opowiadał wicepremier podczas spotkania z mieszkańcami gminy Czyże. – Dotyka to wiele gmin w Podlaskiem, bo ten region to przecież potęga rolnicza.

W Czyżach na wicepremiera Jarosława Gowina oprócz mieszkańców i strażaków z gminnej OSP czekali też członkowie zespołu śpiewaczego „Czyżowianie”.

– ,,Ta wizyta to dla nas zaszczyt, dlatego chcemy, by poznał Pan nie tylko nasze problemy i bolączki, ale także naszą kulturę, tradycję, tożsamość „– mówił wójt Jerzy Wasiluk zapowiadając krótki występ sztandarowego zespołu gminy.

Premier Gowin podczas spotkania w Czyżach wielokrotnie podkreślał ważność i potrzebę podtrzymywania kultury, tradycji i tożsamości Małych Ojczyzn.

,,Polska jest silna Waszą siłą, owej różnorodności wielu osób, które chcą tworzyć razem wspólnotę” – mówił do zgromadzonych w gminnej świetlicy.

,, Należy dbać o swoją tradycję, swoją tożsamość, dlatego funduszy skierowanych do obszarów wiejskich, mniejszości narodowych, ale także rozwoju technologicznego na tych obszarach będzie jeszcze wiele. Część naszych pomysłów jest już w opracowaniu, nad kilkoma jeszcze pracujemy „– zapowiadał wicemarszałek Derehajlo.

Premier Gowin wspólnie z wicemarszałkiem Stanisławem Derehajło oraz Mieczysławem Baszko, posłem na Sejm RP oprócz miejscowości Milejczyce i Czyże, gdzie spotykał się z mieszkańcami, odwiedził także Dubicze Cerkiewne i Hajnówkę – tam rozmawiał z władzami samorządowymi.

 

 

Red. OKO

Fot. Małgorzata Sawicka Wrota Podlasia

Na podst. Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
daria

Kampania za publiczne pieniądze.

Partnerzy