KO zarzuca nieprawidłowości ministrowi zdrowia przy tworzeniu kliniki w Bielsku Podlaskim

Konferencja prasowa ws. współpracy ministra Szumowskiego z Danielem O. dot. kliniki kardiochirurgii inwazyjnej w Bielsku Podlaskim

Łukasz Szumowski jako konstytucyjny minister musi być poza wszelkimi podejrzeniami. Niestety, jego dotychczasowe wyjaśnienia w sprawie inwestycji w centrum kardiologii w Bielsku Podlaskim nie są przekonujące – ocenił przewodniczący podlaskich struktur Platformy Obywatelskiej, Robert Tyszkiewicz.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, przeprowadzonej na Rynku Kościuszki w Białymstoku, poseł Tyszkiewicz odniósł się w ten sposób do ostatnich publikacji medialnych nt. powiązań ministra Łukasza Szumowskiego i jego żony z Danielem O.

( O sprawie domniemanych nieprawidłowości napisał tygodnik Polityka- przyp.red)

Robert Tyszkiewicz zapowiedział, że posłowie Koalicji Obywatelskiej zwrócą się do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie całego procesu inwestycyjnego powstawania kliniki w Bielsku Podlaskim oraz udziału Łukasza Szumowskiego i jego żony Anny w tym zakresie.

Poseł Tyszkiewicz podkreślił także, że to właśnie minister Szumowski był inicjatorem kliniki kardiochirurgii inwazyjnej w Bielsku Podlaskim i zaprosił do współpracy w spółce Necor Daniela O. – biznesmena z Suwałk, na którym spoczywają bardzo poważne zarzuty przestępstw finansowych na wielką skalę.

Są to m.in. zarzuty prania brudnych pieniędzy i emisji obligacji bez pokrycia.

Zwrócił też uwagę na doniesienia prasowe, że spółka Necor otrzymuje co miesiąc czynsz (o nieznanej wysokości) od spółki Scanmed (obecnego operatora kliniki w Bielsku Podlaskim). Emisja obligacji bez pokrycia i ewentualnych korzyści (w związku z otrzymywanym przez spółkę dochodem z czynszu) małżeństwa Szumowskich związanych z obecnością Anny Szumowskiej w spółce Necor wymagają dodatkowego wyjaśnienia.

Przewodniczący Tyszkiewicz podkreślił, że prokuratura nie udziela informacji w tej sprawie, choć poszkodowanych jest około stu osób.

Przewodniczący podlaskiej Platformy przytoczył także fakt, że pod koniec ubiegłego roku w uroczystym otwarciu kliniki w Bielsku Podlaskim brała udział żona Daniela O. (jako prokurent spółki Necor). Aby wyjaśnić wszystkie te powiązania i nie mając wątpliwości co do sposobu postępowania prokuratury, przewodniczący Tyszkiewicz powtórzy zapowiedź wniosku o przeprowadzenie kontroli w tej sprawie przez NIK.

Premier odpowiada

Pytany w Zambrowie o te zarzuty premier Mateusz Morawiecki odpowiedział, że ufa ministrowi zdrowia.

Minister Szumowski jest osobą, która walnie przyczyniła się do znacznie lepszej walki z kryzysem koronawirusa niż w wielu innych państwach – odparł premier.

 

Red. OKO

Fot. Koalicja Obywatelska

na podst.KO i KPRM

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy