Kołakowski i Ardanowski wracają do PiS-u ?

Kołakowski i Ardanowski wracają do PiS-u ?

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz poseł PiS Lech Kołakowski zostali w środę przywróceni w prawach członków Prawa i Sprawiedliwości – poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało o przywróceniu w prawach członka partii 13 z 15 zawieszonych we wrześniu posłów; w tej grupie nie znalazł się Jan Krzysztof Ardanowski (były minister rolnictwa) oraz Lech Kołakowski z Łomży.

Posłowie jeszcze wczoraj mówili o zakładaniu własnego koła poselskiego i wyjściu z partii. Po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim jednak zmienili decyzje.

,,Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dnia 18 listopada 2020 r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS. W związku z tym wygasa decyzja prezesa PiS z dnia 17 września 2020r. o zawieszeniu w prawach członka PiS Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego” – napisał Krzysztof Sobolewski na Twitterze.

Wczoraj kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości przywróciło w prawach członków PiS 13 innych parlamentarzystów, którzy głosowali przeciwko tzw. piątce dla zwierząt.

Red. OKO

Fot. Sejm RP

Twitter

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy