Milion złotych na Cyfrowe Województwo Podlaskie

W poniedziałek 15.05 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przedstawiono szczegóły wsparcia cyfrowego dla województwa podlaskiego. W wydarzeniu uczestniczył Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. W ramach tego konkursu województwo podlaskie otrzyma 1 milion złotych.

 

– Już 35 milionów złotych trafiło do tej pory do województwa podlaskiego w ramach programów „Granty PPGR”, „Cyfrowa Gmina” i „Cyfrowy Powiat” w ostatnim roku. Są to pieniądze na cyfryzację dla Mieszkańców Województwa Podlaskiego. Można je przeznaczyć m.in. na nowoczesny sprzęt – laptopy, tablety, komputery i oprogramowanie. Dzisiaj ogłaszamy przekazanie środków dla samorządu województwa podlaskiego w wysokości 1 miliona złotych – powiedział minister Adam Andruszkiewicz, Poseł na Sejm RP.

Za otrzymane w ramach Cyfrowego Województwa pieniądze samorządy mogą sfinansować m.in. dalszą cyfryzację swoich urzędów, kupić potrzebny sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem dla jednostek podległych, a także przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami – wykupić szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, wyposażyć urzędy w programy wspierające cyfrowe bezpieczeństwo.

 

 

 

Red. OKO

Fot. Krzysztof Duszyński UMWP

na podst.Podlaskie.eu

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy