Pięciu podlaskich radnych dołączyło do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

Pięciu podlaskich radnych dołączyło do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

Pięciu radnych z Białegostoku, Łomży i Suwałk dołączyło oficjalnie do Ruchu Polska 2050.

To : Maciej Biernacki i Tomasz Kalinowski (wcześniej w klubie KO w Radzie Miejskiej Białegostoku, obecnie radni niezależni). Przewodniczący klubu Przyjazna Łomża Dariusz Domasiewicz i radny Zbigniew Prosiński. Obaj z Łomży.

Dołączył też Adam Ołowianiuk- radny z Suwałk. Należy teraz do bezpartyjngo klubu prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza „Łączą nas Suwałki”.

Akcja Mniej truję

Działacze Ruchu „Polska 2050″zainaugurowali w środę (11.03) akcję”Mniej truję”.  Zachęcają do instalowania czujników smogu.

,,Żeby wiedzieć jaka naprawdę jest sytuacja w mieście. Chcemy jak najszybciej doprowadzić do zbudowania takiej sieci czujników, które będą pokazywały realną sytuację. I na tej podstawie chcemy wywierać presję na miasto, ale też z nim współpracować, żeby tę sytuację rozwiązać” – powiedział na konferencji w Białymstoku koordynator akcji Mariusz Konopko.

 

Lider Ruchu „Polska 2050” Szymon Hołownia powiedział, że chodzi o to żeby zwrócić uwagę instytucjom i samorządom, że smog jest poważnym problemem.

 Żebyśmy mogli na bieżąco obserwować, jak wygląda stężenie pyłu w naszym powietrzu, jak ono wpływa na nasze życie i stymulować ludzi do tego, żeby wywierali presję na tych, którzy o tym decydują, żeby coś zaczęli z tym robić – mówi Szymon Hołownia.

Ma też powstać specjalna strona internetowa „Smogownik białostocki”.

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy