PO w kampanii o drodze S-19

PO w kampanii o drodze S-19

 

Droga S19 to zdaniem posła Tyszkiewicza krwiobieg Polski wschodniej i droga niezwykle ważna dla rozwoju wschodniej części naszego kraju.

 

– „Dziewiętnastka” to jest droga kluczowa dla rozwoju całego naszego regionu. Jest kluczowa dla stolicy województwa podlaskiego i dla wszystkich miejscowości, które leżą przy jej przy jej przebiegu na trasie Białystok – Lublin. To jest krwiobieg Polski wschodniej.

 

– Obecna władza nadała tej drodze nazwę Via Carpatiai wielokrotnie zapowiadała, że jest to droga o strategicznym znaczeniu. – rozpoczął Robert Tyszkiewicz.

 

Tyszkiewicz przypominał także, że wszyscy politycy PiSu mówili, że jest to niesłuchanie ważna, strategiczna inwestycja. Krytykował od razu opieszałość obecnie rządzących dodając, że przez ostatnie 4 lata w sprawie budowy S19 nie zrobiono nic.

 

,,- To jest przykład wyjątkowej nieudolności, ale tez przykład niedotrzymywania słowa przez obecną władzę. To jest taka sama propaganda jak elektryczne samochody, jak centralny port lotniczy. Dużo słów, wielkie obietnice, a w rzeczywistości droga S19 wygląda dokładnie tak jak 4 lata temu.

 

S19 – wstyd premiera Morawieckiego i zobowiązanie Koalicji Obywatelskiej

 

Poseł Tyszkiewicz przypominał, że rozwój Polski wschodniej był odmieniany przez wszystkie przypadki przez premiera Morawieckiego, że jest priorytetem dla jego rządu, a sama droga S19 jest priorytetem komunikacyjnym.

 

– ,,Dlatego dziś głośno o tym mówimy i składamy zobowiązanie: jeżeli wygramy wybory, jeżeli Koalicja Obywatelska wygra wybory ta droga niezwłocznie zacznie być budowana. Nada to zupełnie inne tempo rozwoju całemu regionowi.”-mówił szef PO w Podlaskiem.

 

Na konferencji prasowej liderowi PO towarzyszyli samorządowcy – przedstawiciele ziemi bielskiej, dla których krajowa „dziewiętnastka” ma szczególne znaczenie.

 

,, Budowa drogi S19 jest bardzo istotna dla naszego miasta i dla naszych mieszkańców, ale także dla mieszkańców okolic.” mówiła Bożena Zwolińska, zastępca burmistrza Bielska Podlaskiego.

 

W podobnym tonie wypowiadał się Igor Łukaszuk, kandydat do Senatu. Podkreślał znaczenie „dziewiętnastki” dla mieszkańców zarówno Bielska Podlaskiego jak i Siemiatycz czy Hajnówki.

 

 

 

Red. OKO

Fot. PO

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy