Polska 2050 Podlaskie ma Koordynatora Regionu ds. włączenia społecznego

Polska 2050 Podlaskie przedstawia Koordynatora Regionu ds. włączenia społecznego

Polska 2050 Podlaskie prezentuje przedstawiciela reprezentującego osoby z niepełnosprawnością. Ruch Polska 2050 Podlaskie chce aktywnie wspierać tych, którzy są wykluczani. “Wspólnota jest tak silna jak jej najsłabsi członkowie, o czym piszemy w swoim DNA. Chcemy przeciwdziałać dyskryminacji, a działać na rzecz równego traktowania różnych grup społecznych.” – mówi Magdalena Mroczko

Maciej Żywno informuje, że “Ruch Polska 2050 przygotowuje konkretne rozwiązania związane z funkcjonowaniem naszych mieszkańców i rozwojem województwa. Jednym z ważnych elementów jest obszar włączenia społecznego, tak, aby wszyscy czuli się wspólnotą w naszym regionie. Powołujemy koordynatora regionu ds. włączenia społecznego – Adama Kujawę.” 

Adam Kujawa jest Instruktorem Aktywnej Rehabilitacji w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Pełnił funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Białegostoku ds. Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Białegostoku. W Ruchu Polska 2050 Podlaskie “zajmie się koordynacją działań związanych z obszarem osób z niepełnosprawnościami, obszaru polityki społecznej w części politycznej Polska 2050. Staje się naszym ekspertem w zakresie tworzenia programu regionalnego, ale także będzie wzmacniał inicjatywy i przedsięwzięcia, które w obszarze polityki społecznej realizujemy.” – przekazuje Maciej Żywno.


“Od 28 lat poruszam się na wózku, a od 26 lat pomagam ludziom. Nie zamykam się w środowisku osób z niepełnosprawnością, czy poruszających się na wózku.” – mówi Adam Kujawa“Przede wszystkim jestem społecznikiem. Jeżeli ktoś do mnie dzwoni z potrzebą spoza Białegostoku, nie umiem tej osobie odmówić pomocy.”  – dodał.

“Chcielibyśmy zintegrować działania ze Stowarzyszeniem Polska 2050, które realizowało już społeczne Kontrakty Obywatelskie w regionie.” podsumowuje Maciej Żywno.

Red. OKO

Fot. mat.prasowe organizatorów

mat.prasowe organizatorów

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy