Premier: 30 mld zł trafia do samorządowców na realizację konkretnych projektów

Samorządowcy to ludzie praktyczni, którzy potrzebują środków na realizowanie konkretnych projektów – takie środki dziś do nich trafiają, w wysokości 30 mld zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji wyników drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych.

W poniedziałek (30.05) premier, wraz z wiceszefem MSWiA Pawłem Szefernakerem oraz przedstawicielami samorządów wziął udział prezentacji wyników drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

„Państwo musi być na posterunku. Państwo musi być państwem pomocnym; dla wszystkich, a nie dla wybranych. Troszczymy się o mieszkańców w każdej, najmniejszej gminie, każdym mieście, miasteczku, wsi i powiecie – to jest credo naszego rządu” – powiedział Morawiecki podczas wystąpienia.

„Moim pragnieniem jest bardzo bliska współpraca z samorządowcami, ramię w ramię – nie chowanie głowy w piasek, tylko wspólne rozwiązywanie problemów” – dodał.

Premier stwierdził, że samorządowcy to „ludzie praktyczni, którzy potrzebują środków na realizację konkretnych projektów”.

„I takie środki dziś trafiają do państwa; środki w wysokości 30 mld zł” – zwrócił się do samorządowców.

„Cieszę się, że w całej Polsce coraz więcej widać tablic z biało-czerwoną flagą i naszym godłem – tam, gdzie remontujemy szpitale, gdzie modernizujemy szkoły, gdzie tworzymy nowe instytucje kultury. Tam gdzie inwestujemy w Ochotnicze Straże Pożarne, budujemy, modernizujemy i remontujemy drogi. To jest państwo, które jest państwem pomocnym, państwem solidarności. Trzeba skontrastować je z tym, co było wcześniej: zwijane posterunki policji, zwijane połączenia kolejowe, autobusowe, mniej instytucji kultury. To był ten świat: znikające zakłady pracy, rosnące bezrobocie – zmora III RP” – mówił Morawiecki.

Jak dodał, dla wyjścia z kryzysu potrzebna jest współpraca.

„Nie dajcie się skonfliktować; nie dajcie się napuścić i szczuć jednym na drugich. Potrzeba nam współpracy” – zaapelował do samorządowców. (PAP)

Red. M.L.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy