Premier Morawiecki spotkał się samorządowcami w Krynkach

Premier Morawiecki spotkał się z samorządowcami z obszaru objętego stanem wyjątkowym

Mateusz Morawiecki w poniedziałek, 6 grudnia, przebywał z wizytą w objętych stanem wyjątkowym Krynkach. Samorządowcy z tych terenów apelowali o wsparcie szpitali, remonty dróg, fundusze dla Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Poruszyli też kwestie rekompensat dla lokalnych przedsiębiorców – zwłaszcza z branży turystycznej

Jedną z poruszanych kwestii była budowa dróg powiatowych i gminnych, po których obecnie poruszają się służby mundurowe używające ciężkiego sprzętu wojskowego. Jak mówił szef rządu, w przyszłym roku będzie specjalny program na tego rodzaju inwestycje w pasie przygranicznym.

– Zastanawiamy się, w jaki sposób to zrobić, bo nie chcemy budować drogi, która za chwilę będzie zniszczona, rozjeżdżona tym ciężkim sprzętem. Trzeba będzie to zrobić w odpowiednim momencie, jak powstawanie na granicy mur – informował premier.

Dodał, że już wiosną „będzie w tej kwestii ogromny postęp”.

– Budowę muru dzielimy na trzy lub cztery części i rozpoczynamy jednocześnie działania – stwierdził premier.

Szef rządu zapewnił, że dodatkowe pieniądze zostaną przekazane dla lokalnych OSP, które w obecnej sytuacji potrzebują większej ilości paliwa i sprzętu. Przypomniał również o rekompensatach finansowych dla przedsiębiorców, którzy stracili dochody z tytułu wprowadzenia stanu wyjątkowego. Premier Morawiecki podziękował za ogromną serdeczność, z jaką do służb mundurowych odnosi się lokalna społeczność.

Stan wyjątkowy na ok. 3-kilometrowym pasie wzdłuż granicy z Białorusią obowiązuje od 2 września. Obejmuje 115 miejscowości w województwie podlaskim oraz 68 miejscowości w województwie lubelskim.

 

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

na podst. portalu Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy