Szymon Hołownia otworzył swoje biuro wyborcze w Białymstoku

Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta RP w sobotę (22.02) przyjechał do swojego rodzinnego otworzyć biuro wyborcze. Na Rynku Kościuszki osobiście zbierał także podpisy poparcia swojej kandydatury. 

W Białymstoku powstało już 16 biuro wyborcze Szymona Hołowni. W całej Polsce ma ich być 19.  Podczas kampanii wolontariusze wraz z kandydatem zebrali już 40 tys. podpisów.

Czas na politykę, w której nie ludzie będą mówili politykowi, że są z niego dumni, ale na polityka który to ludziom będzie mówił, że jest z nich dumny. Mam wrażenie, że ten ruch społeczny który budujemy od początku kampanii to jest ewenement w polityce. Jestem jedynym kandydatem, który wprost deklaruje, że przeprowadzi całą te kampanię ze zbiórki obywatelskiej. Wystartowaliśmy ze zbiórką we wtorek i mamy na koncie już pół miliona zł – mówił podczas otwarcia biura Szymon Hołownia.

Do ustawowego terminu złożenia podpisów zostało 5 tygodni. Wolontariusze sztabu Szymona Hołowni organizują w całym kraju różnego rodzaju akcje społeczne. Do tej pory ruszyły #GramyWKolory – zbiórka rzeczy dla oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży oraz  zbiórka rzeczy dla osób w kryzysie bezdomności – #PodzielmySięCiepłem.

W biurach wyborczych nie tylko będzie można złożyć podpis poparcia i otrzymać program wyborczy, ale ma to być miejsce również aktywności lokalnej mieszkańców.


Białostockie biuro Ekipy Szymona znajduje się na Rynku Kościuszki 13. Na otwarciu nie zabrakło podlaskich akcentów tj. sękacz, czy ciasto marcinek.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz/ Podlaskie24

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy