Tadeusz Truskolaski. Okulary przeciw laserom dla straży granicznej zamiast baneru

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował na Twitterze  że wprowadzi do budżetu Białegostoku „autopoprawkę”, dzięki której samorząd miasta będzie mógł przekazać Podlaskiemu Oddziałowi Straży Granicznej 25 tysięcy złotych.

Przypomnijmy wcześniej opozycyjny PiS apelował do prezydenta o wywieszenie baneru popierającego funkcjonariuszy strzegących granicy #muremzapolskimmundurem na budynku urzędu  przy ulicy Słonimskiej. Prezydent się nie zgodził.

W zamian skontaktował się z komendantem Straży Granicznej i zamierza przekazać pieniądze na specjalne okulary balistyczne chroniące przed oślepiającymi strażników laserami. W ten sposób oślepiają naszych strażników funkcjonariusze białoruscy i migranci.

O tym, że nie jest to tylko dobry gest, ale także polityczna odpowiedź Tadeusza Truskolaskiego  na apele radnych PiS informuje rzeczniczka prezydenta Urszula Boublej swoim wpisem na Twitterze:

,,Konkretna pomoc zamiast akcji PRowych”

 

Teraz  nad autopoprawką musi się jeszcze pochylić Rada Miasta Białegostoku, gdzie Tadeusz  Truskolaski ma poparcie większości radnych.

Białystok na znak solidarności z migrantami podświetla pałacyk na zielono. To pomoże?

Prezydent Tadeusz Truskolaski podpisał się pod deklaracją pomocy dla uchodźców. Co sądzą o tym białostoczanie? [SONDA]

PiS Białystok apeluje do prezydenta Truskolaskiego, aby zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców

Komentarz: Prezydent próbuje wybrnąć z politycznej matni. Wcześniej zajmował się podświetlaniem na zielono budynków w gestach solidarności z migrantami. Gestów poparcia dla obrońców granicy nie było. Pieniądze na konkretny cel, to korzystna dla wizerunku i PR próba odwrócenia od tego uwagi. Polityka polityką a strażnikom na pewno przydadzą się te okulary balistyczne.

Szkoda, że tak późno Tadeusz Truskolaski przemyślał jakie są priorytety dla mieszkańców miast. Lepiej późno niż wcale. 

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy