Wicepremier Jacek Sasin w Łomży i Dolistowie

– Jesteśmy tu w znakomitym miejscu, żeby zrozumieć, że Polska jest piękna i bogata inicjatywami Polaków, zwłaszcza tych, którzy chcą żyć nie tylko dla siebie, ale też dla innych – mówił Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych goszczący w niedzielę, 17 lipca, w Łomży na Podlaskim Pikniku Rodzinnym zorganizowanym wspólnie przez Województwo Podlaskie i samorząd miejski Łomży.

Jacek Sasin swoją obecność na Pikniku Rodzinnym w Łomży rozpoczął od wręczenia nagród dzieciom, które wykazały się największą sprawnością w pokonywaniu toru przeszkód.

– Mieliśmy okazję nagrodzić zwycięzców konkursu, ale tak naprawdę wszyscy państwo jesteście bohaterami Pikniku Rodzinnego w Łomży, a przecież rodzina to jest w społeczeństwie podstawa. Nasz rząd wspiera rodziny, bo na to zasługują. To różnego rodzaju programy społeczne kierowane do najmłodszych jak choćby 500+ czy program dotyczący wyprawek szkolnych. Widzę tu także przedstawicieli innych pokoleń, rodziców i dziadków naszych małych bohaterów, do których także się zwracamy. Będziemy tę politykę wspierania kontynuować – zadeklarował wicepremier.

W jego wystąpieniu nie zabrakło nawiązania do obaw, jakie przeżywają obecnie Polacy:

– Wchodzimy w bardzo trudny okres, może nawet jeszcze trudniejszy niż ostatnie lata naznaczone pandemią. Wojna na Ukrainie, wzrost cen, kryzys energetyczny… To, co dzieje się tak niedaleko stąd za wschodnią granicą, wpływa również na sytuację w Polsce. Wzrosty cen i kryzys energetyczny to problemy, które szczególnie odczuwają polskie rodziny. Będziemy robić wszystko, aby sobie z tymi problemami poradzić – zapowiedział wicepremier.

W rozmowach z uczestnikami pikniku i mediami Jacek Sasin mówił także m.in. o programie wspierania terenów popegeerowskich, współpracy rządu z samorządem województwa w rozwoju infrastruktury turystycznej w województwie podlaskim.

– Podlasie ma moc przyciągania, a jest niestety jednym z najuboższych regionów w Polsce i Europie. To się musi zmienić. Chcemy podnosić bogactwo tych terenów i intensywniej pracować nad kwestią miejsc pracy dla młodych ludzi w regionie – zapowiedział.

W Dolistowie

W Dolistowie Starym minister Jacek Sasin wręczył symboliczne czeki w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla gmin popegeerowskich z powiatu monieckiego na Podlasiu. W ostatnim czasie w ramach programów rządowych na teren woj. podlaskiego do samorządów i lokalnych przedsiębiorców trafiło ponad 6,5 mld zł.

 

Red. OKO

Fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych /WrotaPodlasia

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy