Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z kobietami w Białymstoku. Obiecał wyrównanie płac oraz wsparcie leczenia niepłodności

Co Władysław Kosiniak- Kamysz ma do zaoferowania kobietom ? Podczas niedzielnego spotkania(15.12) z kobietami w Białymstoku obiecał wyrównanie płac, lepszą opiekę medyczną, w tym większy dostęp do leczenia niepłodności oraz metody in vitro. 

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, który ogłosił chęć kandydowania w wyborach prezydenckich rozpoczął swoją kampanię wyborczą. W ten weekend odwiedził kilka miast w Polsce. Do Białegostoku przedstawiciel ludowców przybył na spotkanie ” Rzeczpospolita jest kobietą”.

Wsparcie w leczeniu niepłodności

Rozpoczął je od przywitania z każdą uczestniczką. Następnie przeszedł do zmian, które mają ułatwić życie Polkom. Skupił się na zrównaniu płac z mężczyznami, na lepszych standardach opieki okołoporodowej oraz ułatwieniu łączenia życia zawodowego z macierzyństwem. Wspomniał także o pomocy w leczeniu niepłodności, w tym o współfinansowaniu programu in vitro.

PiS nie zmienił zasad etycznych w ustawie, ale zabrał finansowanie in vitro, tym których na to nie stać. Uważam, że każdy we własnym sumieniu ma prawo o tym decydować. Szczególnie, w tym obszarze, w którym daje się życie– powiedział Władysław Kosiniak- Kamysz

Emerytura bez podatku

Oczywiście był i czas na pytania. Uczestniczki prosiły o zainteresowanie się problemami emerytów, małych przedsiębiorców i edukacji ich dzieci. W sprawie emerytów przyszły kandydat na prezydenta RP obiecał emerytury bez podatku oraz zwiększenie ilości domów dziennego pobytu dla seniorów. Mówił również o zwiększeniu ulg podatkowych oraz o dobrowolnych składkach ZUS dla początkujących przedsiębiorców. Zapytany o to, czy jego ugrupowanie zamierza połączyć siły z inną partią, odpowiedział, że zależy mu na współpracy, ale nie z ugrupowaniami reprezentującymi skrajności. Jak stwierdził, PSL nie będzie działał z faszystami, jak i komunistami.

Na konferencji prasowej skrytykował reformę sądownictwa, której dokonuje Prawo i Sprawiedliwość.

Praworządność jest podstawą demokratycznego państwa. Oczekuje reformy wymiaru sprawiedliwości, ale nie dewastacji oraz wprowadzania tam polityki. Nie wchodzenia z buciorami na salę sądową– skomentował lider PSL

Kandydat na przyszłego prezydenta Polski zapowiedział, że spotkań na Podlasiu będzie więcej. Będzie walczył m.in. o odblokowanie handlu ze wschodem oraz większe dofinansowanie Polski Wschodniej z funduszy unijnych.

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz/ Podlaskie24

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy