Wstrzymanie produkcji nawozów zagraża polskiemu rolnictwu-alarmuje PSL

Wstrzymanie produkcji nawozów zagraża polskiemu rolnictwu

Od września zaczyna się nowy sezon agrotechniczny. Już dziś widzimy, że potrzebne będzie ponowne uruchomienie rządowych dopłat do nawozów dla rolników. Zamiast tego słyszymy, że producenci wstrzymują wytwarzanie nawozów. To zagraża polskiemu rolnictwu! Brak nawozów oznacza mniejsze plony, niższe zyski, a to przełoży się na droższą żywność – alarmują ludowcy.

Po wczorajszych doniesieniach o wstrzymaniu produkcji nawozów azotowych przez Anwil i Azoty Puławy, a także dzisiejszych informacjach o ograniczeniach w Zakładach Azotowych Kędzierzyn, mamy do czynienia z kolejnym kryzysem  na rynku nawozów.

Od września zaczyna się nowy sezon agrotechniczny. Już dziś widzimy, że potrzebne będzie ponowne uruchomienie rządowych dopłat do nawozów dla rolników. Zamiast tego słyszymy, że producenci wstrzymują wytwarzanie nawozów. To zagraża polskiemu rolnictwu – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł Andrzej Grzyb.

Poseł zaapelował, by rząd zgodnie z wnioskiem Krajowej Izby Rolniczej, rozważył wprowadzenie od 1 września dopłat do nawozów.

W rolnictwie mamy określony cykl biologiczny, aby w kolejnym roku mogły się odbyć żniwa, muszą być zasiewy.

NA temat nawozów głos zabrał również w piątek 26.08 podlaski poseł PSL Stefan Krajewski:

Za chwilę wrzesień. Rolnicy chcą kupować nawozy pod oziminy. Niestety największe Spółki Skarbu Państwa wstrzymują produkcję zrzucając odpowiedzialność na wysokie ceny gazu.nPytanie do Zjednoczonej Prawicy : Co zrobili by tych nawozów nie zabrakło?-mówił w Sejmie podlaski poseł. 

Brak nawozów oznacza mniejsze plony, niższe zyski, a to przełoży się na droższą żywność.

Ludowcy zwrócili się do rządu z pytaniem: „czy będzie pełne zabezpieczenie potrzeby związanej z dostawami energii, w szczególności gazu, dla producentów nawozów sztucznych”?

Red. OKO

Fot. PSL screen shot z konferencji

PSL

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy