Droga w Pogorzałkach otwarta po remoncie

Droga w Pogorzałkach otwarta po remoncie

Z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości oficjalnie otwarto przebudowaną drogę powiatową w miejscowości Pogorzałki, gm. Dobrzyniewo Duże.

Inwestycja polegała na przebudowie 700 m drogi.

Wykonana z betonu asfaltowego jezdnia ma teraz szerokość 5,5 – 6,5 m. Na wysokości kościoła powstało 16 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki brukowej dla samochodów osobowych oraz 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Na końcu trasy wykonano nową zatokę autobusową. Wzdłuż trasy powstały chodniki. Wykonano też odwodnienie drogi.

Obecny na spotkaniu senator Mariusz Gromko podkreślał, że to kolejna z wielu inwestycji Powiatu Białostockiego. Poseł Kazimierz Gwiazdowski mówił, że przebudowana droga to wynik dobrej współpracy samorządu z rządem i dofinansowania, jakie udało się pozyskać władzom Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Starosta Jan Perkowski przyznał, że droga miała być dłuższa, ale pojawiły się trudności.

Mimo to, Powiat Białostocki nie zrezygnuje z planów i dalsze 300 m drogi będzie wykonane. Poza tym starosta poinformował, że trwa procedura przygotowania dokumentacji na kolejne odcinki dróg powiatowych Pogorzałki – Gniła, Pogorzałki – granica powiatu. Będą realizowane, gdy uda się pozyskać dofinansowanie z zewnątrz.
Nową drogę poświęcili księżą katolicki i prawosławny.

Inwestycja kosztowała ponad 1 mln zł. Połowę stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa, pozostałą kwotę pokryły Powiat Białostocki i Gmina Dobrzyniewo Duże. Wykonawcą była firma Probet.

Red. OKO

Fot. Powiat białostocki Facebook

Powiat białostocki Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy