Pełnia sezonu budowlanego – zaplanuj podróż na wakacje

Lato to dla drogowców pełnia sezonu budowlanego. Dlatego wybierając się w wakacyjną podróż warto wcześniej sprawdzić trasę i aktualne utrudnienia na drogach krajowych.

Informacje na ten temat dostępne są TUTAJ oraz na infolinii 19 111.

Przez województwo podlaskie prowadzą drogi na Pojezierze Suwalskie, Augustowskie czy też w rejon Puszczy Białowieskiej albo Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Na Podlasiu trwa jednocześnie pełnia sezonu budowlanego, dlatego na niektórych drogach mogą być utrudnienia w ruchu?

DK61 – odcinek Łomża – Szczuczyn. Trwa tam budowa drogi ekspresowej S61 , która choć w znacznej części poprowadzona jest nowym śladem, to jednak w wielu miejscach styka się z istniejąca DK61, czasem ją przecina. Stąd liczne wjazdy na plac budowy, lokalne objazdy, a co za tym idzie ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania itd.

 

DK63 pomiędzy Łomżą, a Zambrowem (odc. Wygoda – Zambrów). Trwa tam przebudowa istniejącej drogi. Ruch odbywa się połówkowo, tzn. połowa drogi jest w budowie, po drugiej odbywa się ruch naprzemiennie dla jednego lub drugiego kierunku (tzw. wahadła kierowane sygnalizacją).

 

DK66 Bielsk Podlaski – Połowce. Tu również na długości około 30 km trwa przebudowa drogi. Są wahadła z sygnalizacją świetlną, ograniczenia związane robotami drogowymi , ograniczenie prędkości i objazdy. I tak np. w Kleszczelach ( skrzyżowanie DK66 z DW693) są objazdy dla samochodów osobowych: Kleszczele ul. 1-go Maja DK 66 – ul. Mickiewicza – ul. Sienkiewicza – ul. Kolejowa DK 66. Objazd dla samochodów ciężarowych w kierunku Połowce – Czeremcha: Kleszczele DK 66 – Bielsk Podlaski DK 66/19 – Siemiatycze – DW 693 Kleszczele DK 66 – Połowce – Czeremcha.

W sierpniu pojawią się też utrudnienia punktowe, związane z remontami dróg:

 

DK61 w Piątnicy (wylot z Łomży) rusza remont nawierzchni.

DK61 w Grajewie, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego także remont nawierzchni.

DK65 w Dobrzyniewie Dużym – remont nawierzchni w miasteczku.

 

Red. M.L.

Fot. RDDKiA

RDDKiA Oddział Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy