PKP PLK: Od 8 marca zmiany w organizacji ruchu drogowego w Łapach i Niewodnicy

Od środy 8 marca nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w Łapach

Wyłączony z ruchu zostanie ok. 100-metrowy odcinek ul. Długiej w rejonie połączenia z ul. Południową. W tym miejscu budowane jest przejście pod torami dla pieszych i rowerzystów

Wykonawca będzie usuwał kolizje z istniejącymi instalacjami i przygotowywał wejście do tunelu. Kładka nad torami pozostaje dostępna dla pieszych. Objazd dla kierowców wyznaczono ulicami: Długą, 3 Maja, Żwirki i Wigury oraz Południową – informuje Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A. w Białymstoku.

Zmiany w komunikacji będą także w pobliżu przystanku Łapy Osse.

Na okres około miesiąca wyłączony z ruchu zostanie przejazd kolejowo-drogowy w ul. Surażskiej.

Wykonawca będzie prowadził roboty przy budowie przejścia podziemnego oraz budowie nowego peronu i układu torowego. Piesi i rowerzyści nadal będą mogli przechodzić przez tory w tym miejscu. Dla kierowców wyznaczono objazd do wiaduktu na ul. Brańskiej – informuje Tomasz Łotowski.

Nowa organizacja ruchu w Łapach została uzgodniona z zarządcą drogi i policją. O zmienionej organizacji poinformują tablice.

Również 8 marca ponownie zostanie otwarty dla ruchu samochodów przejazd kolejowo-drogowy w ul. Dąbrowskiego w Niewodnicy Kościelnej.

Czasowe zamknięcie przejazdu wynikało z prowadzonych w tym miejscu prac torowych. W sąsiedztwie przejazdu budowany jest nowy wiadukt kolejowy, wykonano już część konstrukcji pod nowym torem.

Po zakończeniu prac dwupoziomowe skrzyżowanie zapewni bezpieczny i wygodny przejazd pod linią kolejową, a kierowcy nie będą musieli czekać przy zamkniętych rogatkach. Oddanie obiektu do użytku jest planowane na wakacje – dodaje rzecznik PKP PLK S.A.

Roboty prowadzone są w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok”. Wartość inwestycji to prawie 3,4 mld zł. Projekt jest współfinansowany ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę” – (Connecting Europe Facility – CEF).

Red. M.

Fot. PKP PLK S.A. / UM Łapy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy