Ponad 200 mln zł dla samorządów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 r.

Ponad 200 mln zł dla samorządów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 r.

207 mln zł trafi do samorządów w Podlaskiem z tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Dzięki tym pieniądzom uda się przebudować ponad 380 kilometrów tras lokalnych w regionie. O inwestycjach w infrastrukturę drogową mówiono w czwartek (17.02) na konferencji prasowej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podkreślił, że 207 mln zł to kwota, która pozwoli gminom i powiatom w regionie zrealizować kolejne drogi, a wszystko wpływa na dalszy rozwój województwa, poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców.

Wskazał, że średnio samorządy dostaną do nieco ponad 50 proc. dofinansowania. Wojewoda podkreślił, że potrzeby inwestycyjne na drogach w regionie są wciąż ogromne.

Obecny na konferencji szef struktur PiS w regionie wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski podkreślał, że środki w ramach programu drogowego i innych rządowych programów są bezprecedensowe i mają służyć poprawie warunków życia mieszkańców.

My chcemy nie tylko (…) jeździć dobrymi drogami do Warszawy, do innych miast w Polsce, ale chcemy także jeździć dobrymi, wygodnymi drogami, które łączą miejscowości na terenie naszego województwa – zaznaczył Dariusz Piontkowski.

Senator PiS Mariusz Gromko dodał, że dzięki temu zmienia się Polska lokalna, inwestycje realizują lokalne firmy, pracę mają mieszkańcy a podatki zostają w regionie. Wicewojewoda Tomasz Madras dodał, że te inwestycje to „koło zamachowe” regionalnej gospodarki.

Inwestycje drogowe za ok. 95 mln zł ma zrealizować powiat białostocki – 47 mln zł z tej kwoty to środki z rządowego FRD – poinformował starosta białostocki Jan Perkowski. Ma powstać ok. 40 km dróg w tym największym pod względem powierzchni powiecie w Polsce.

Przewodniczący Związku Gmin Województwa Podlaskiego – wójt gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć – powiedział, że skala potrzeb, jeżeli chodzi o inwestycje na drogach, jest wciąż bardzo duża, o czym świadczy dużo wniosków, które są składane do programu. Zaznaczył, że jedyną obawą, jaką mają samorządy, jest to, czy lokalne firmy dadzą radę zrealizować wszystkie inwestycje.

Red. OKO

Fot. Dariusz Piontkowski Facebook

na podst. PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy