Rozpoczął się kolejny etap remontu drogi Osowiec-Suchowola-Dąbrowa Białostocka

Prace dotyczą ponad kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 670. Na jego modernizację samorząd województwa przeznaczył ponad 1 mln 300 tys. zł

O zakresie planowanych prac samorządowcy dyskutowali podczas konferencji (30.07) w Dąbrowie Białostockiej. Inwestycja to kontynuacja prac rozpoczętych w ubiegłym roku, dzięki której wyremontowano ponad siedmiokilometrowy odcinek tej samej trasy.

– To bardzo istotna droga, nie tylko dla mieszkańców powiatu sokólskiego, ale także całego regionu, gdyż wiedzie między innymi do drogi krajowej nr 8. To trasa bardzo często uczęszczana, szczególnie w sezonie letnim – mówił radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

Zadowolenia z rozpoczynającej się inwestycji nie krył Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

– Ten remont był konieczny. Cieszę się, że drogi wojewódzkie na terenie gminy Dąbrowa Białostocka będą niedługo wyremontowane, a nasze miasto będzie dobrze skomunikowanie z drogą krajową nr 8 oraz 19. To kwestia kluczowa, która otwiera możliwości działalności gospodarczej. I wzmacnia potencjał naszej gminy do dalszego rozwoju, ale także pomaga mieszkańcom dostać się bezpiecznie do pobliskich miejscowości – podkreślił samorządowiec.

Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich poinformował, że prace remontowe rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku dni.

Modernizacja będzie obejmować odcinek 42. i 43. kilometra trasy w gminie Dąbrowa Białostocka – Suchowola. Rozpocznie się w miejscowości Lewki, a zakończy w okolicach Olsza-Bagny. Jest to kontynuacja inwestycji rozpoczętej w poprzednim roku, gdzie od granic miasta w stronę Suchowoli został wyremontowany odcinek przeszło 7,5-kilometrowy za pięć milionów złotych.

Remont obejmować będzie 1,1 kilometra. Wykonawcą drogi będzie firma Kampol. Zakres prac to m.in. wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej, korekta łuku pionowego, wykonanie i profilowanie poboczy. W zakres prac wejdzie również budowa przepustów pod zjazdami oraz oznakowanie drogi.

Termin zakończenia robót planowany jest na 21 września 2021 roku.

Red. M.L.

Fot. UG Dąbrowa Białostocka

Wrota Podlasia / Urząd Gminy w Dąbrowie Białostockiej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy