Sokółka. Samorząd województwa przeznaczył więcej pieniędzy na budowę wiaduktu

2 mln zł więcej na budowę wiaduktu przy ul. Kryńskiej w Sokółce przeznaczył samorząd województwa podlaskiego. Umowę podpisali w czwartek (24.09) marszałek Artur Kosicki, członek zarządu Wiesława Burnos i burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. W spotkaniu uczestniczył również radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

– Mieszkańcy Sokółki i całego regionu czekali na ten wiadukt prawie 60 lat – mówiła Wiesława Burnos. – Dzisiejsza umowa ma duże znaczenie dla gminy, bo jest to umorzenie prawie 2,5 mln zł. Jako zarząd województwa cieszymy się, że jesteśmy w stanie pomóc – dodała.

Ewa Kulikowska, dziękując za wsparcie podkreślała, że na obniżeniu wkładu własnego o tak znaczną kwotę zyska budżet gminy.

– W dobie pandemii i w dobie takich poważnych inwestycji jakie prowadzimy, te pieniądze bardzo się przydadzą – mówiła.

Również radny Wnukowski zaznaczył, że dzięki zmniejszeniu wkładu własnego gminy Sokółka na budowę wiaduktu, będą mogły być realizowane inne inwestycje. Zapowiedział, też że do końca roku samorząd województwa ma zamiar jedną z nich rozpocząć.

Budowa wiaduktu w Sokółce ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Wartość inwestycji to ponad 62 mln zł,  z czego ponad 47  mln pochodzi z budżetu województwa, 13,5 mln zł z PKP PLK, wkład własny gminy Sokółka wynosi 2 mln zł (początkowo 4,5).

 

 

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl / PUW w Białymstoku / Kamil Timoszuk / UMWP

Aneta Kursa / Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy