Suwałki. Sejny. Augustów. Mieszkańcy apelują o ekspresową ósemkę

Suwałki. Sejny. Augustów. Mieszkańcy apelują o ekspresową ósemkę

Jest bardzo zatłoczona, przejeżdża tam codziennie tysiące tirów i jest bardzo niebezpieczna. Mowa o drodze z Białegostoku do granicy w Budzisku.

Droga nie znalazła się w ogłoszonym niedawno rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030. Władze i mieszkańcy  Suwałk i Augustowa i Sejn chcą walczyć o to, aby była to droga ekspresowa.

Budowa trasy ekspresowej nie znalazła się w ogłoszonym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku. Stanowisko w sprawie uzupełnienia sieci dróg ekspresowych o trasę szybkiego ruchu Białystok – Augustów podpisały władze powiatu suwalskiego i wszyscy wójtowie gmin z terenu powiatu. Dokument skierowany jest do premiera i Ministra Infrastruktury.

Do 17 września trwają jeszcze konsultacje społeczne w ramach rządowego „Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030”.
O udział w nich zaapelował za pośrednictwem mediów do mieszkańców Suwalszczyzny poseł, Jarosław Zieliński.

Wszyscy żyjemy tą sprawą bardzo mocno, żeby ten moment wykorzystać na zgłoszenie wniosków dotyczących tej drogi. Może być tak, że w tych konsultacjach, jeszcze raz to powtórzę, ta sprawa będzie się decydowała. 

O udział proszą też mieszkańców burmistrz Augustowa i prezydent Suwałk. Samorządowcy zaznaczyli, że jeśli to nie pomoże nie wykluczają protestów.Formularze wniosków, na których można zgłosić swoje uwagi dotyczące budowy dróg są dostępne na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

Red. OKO

Fot. Archiwum

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy