W ciągu roku droga Kudrycze-Wojszki ma być przebudowana

W ciągu roku droga Kudrycze-Wojszki ma być przebudowana

Droga powiatowa nr 1484B na odcinku Kudrycze-Wojszki będzie przebudowana do jesieni 2021 r.

W wyniku przetargu wykonawcą inwestycji została firma Unibep SA. 3.11.2020 r. umowę z jej przedstawicielem Adamem Polińskim podpisali starosta Jan Perkowski, z Zarządu Powiatu Białostockiego: Zdzisław Łukaszewicz, Jan Gradkowski i Sebastian Ptaszyński oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski.

Zaplanowany do przebudowy odcinek Kudrycze – Wojszki ma 10,2 km. To trzeci, ostatni już fragment bardzo niebezpiecznej drogi z asfaltem po jednej stronie. Wielu kierowców wybiera tę drogę, jako krótszy wariant trasy w kierunku Bielska Podlaskiego.

– Cieszymy się, że udało się znaleźć pieniądze na przebudowę tej uciążliwej drogi, a niewątpliwie pomógł w tym Fundusz Dróg Samorządowych – podkreśla starosta Jan Perkowski.

Na niemal całym planowanym do przebudowy odcinku, jezdnia z nawierzchnią bitumiczną będzie poszerzona do 6 m. Pobocza gruntowe będą mieć szerokość 1,25 m (1,50 m przy przepustach). Chodniki będą zbudowane jedynie w rejonie zatok autobusowych i na kilkudziesięciu ostatnich metrach przebudowywanej drogi (we wsi Wojszki). Na trasie tej powstanie 11 przystanków autobusowych ( z czego 9 umieszczono w zatokach z peronami i 2 na jezdni z peronami).

Zobacz relację z otwarcia drogi w Kurianach:

Wartość inwestycji to blisko 14,3 mln zł. Wykonawca ma ukończyć prace do 22 października 2021 r.

Red. OKO

Fot. Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Starostwo Powiatowe w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy