W gminie Nowy Dwór oddano do użytku wyremontowany ponad siedmiuset metrowy odcinek drogi


Kolejna inwestycja drogowa w gminie Nowy Dwór w powiecie sokólskim

Chodzi o skrzyżowanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 670. Ponad siedmiusetmetrowy odcinek został wyremontowany. Zyskał nową nawierzchnię i oznakowanie. Dzięki temu jest bezpieczniej i bardziej komfortowo. Oficjalne oddanie skrzyżowania do użytku odbyło się we wtorek, 22 listopada.

Z remontu skrzyżowania cieszył się członek zarządu powiatu sokólskiego Kazimierz Łabieniec.

– Każda inwestycja, nawet ta mniejsza, która służy społeczeństwu, a przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa jest cenna – mówił.

Również dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski zaznaczył, że remonty dróg mają za zadanie poprawę komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców.

A wójt gminy Nowy Dwór Andrzej Humienny zauważył, że przebudowa skrzyżowania „nie kosztowała budżetu gminy ani złotówki”.

Remont skrzyżowania sfinansowano z budżetu województwa. Kosztował prawie milion złotych. Droga ma nowy asfalt, oznakowanie, są też nowe krawężniki. W ramach prac wybrukowano skarpy i uzupełniono pobocza.

To nie jedyna w ostatnich latach inwestycja w Nowym Dworze. W marcu 2021 r. oddano tam do użytku bezkolizyjne skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 670 i drogi powiatowej nr 1249B. Tamten remont kosztował 1,3 mln złotych. Radny zapowiedział też kolejne inwestycje drogowe w przyszłym roku.

Red. M.L.

Fot. Paweł Krukowski UMWP

Podlaskie.eu

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy