Wasilków. Rusza budowa ronda u zbiegu ulic Polnej i Kościelnej

W poniedziałek (1 marca) rozpoczynają się prace związane z przebudową skrzyżowania i budową ronda u zbiegu ulic Polnej i Kościelnej w Wasilkowie. W związku z tym wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu dla samochodów i autobusów wraz z przeniesieniem przystanków linii 100

W ramach inwestycji przebudowane zostaną wszystkie sieci i elementy infrastruktury. Powstanie nowe skrzyżowanie, ścieżka rowerowa do szkoły przy ul. Polnej oraz wymieniona zostanie nawierzchnia odcinka ul. Kościelnej od ul. Polnej do Kruczej. Przy ul. Kościelnej powstanie nowy – pierwszy w Wasilkowie – zielony przystanek autobusowy. Otoczenie skrzyżowania zyska natomiast nowe, energooszczędne oświetlenie, o którego modernizację również w ostatnim czasie wnioskowali mieszkańcy Wasilkowa.

 

Pierwszy etap budowy zakłada:

  • zamknięcie ul. Polnej na odcinku od ul. Orlej do ul. Grodzieńskiej
  • wprowadzenie zakazu skrętu z ul. Grodzieńskiej w ul. Polną (z wyjątkiem mieszkańców przyległych posesji)
  • zamknięcie ul. Kościelnej od nr 57 do nr 65

Wszelkie prace zostaną wykonane w porozumieniu z właścicielami posesji i sklepów przyległych do ulic na obszarze objętym czasowym zamknięciem. Mieszkańcom będzie zapewniony dostęp do posesji i pojazdów. Na czas budowy zostanie również zapewniona możliwość dojazdu do szkoły.

Trasy objazdów będą oznakowane odpowiednimi znakami kierunkowymi zgodnie z załączonymi mapami:

 

 

Uwaga: przy ul. Orlej i ul. Kruczej zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się i postoju – zgodnie z załączonym schematem.

 

 

Dotychczasowe przystanki autobusowe linii 100, które znajdują się przy ul. Polnej i ul. Kościelnej na czas robót zostaną przeniesione do istniejących zatok autobusowych przy ul. Grodzieńskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Supraślską oraz Polną).

Zamknięty zostanie też przystanek przy ul. Kościelnej – przy sklepie Rzeźnik. Dla pasażerów jadących w stronę cmentarza zostanie utworzony przystanek przy ul. Białostockiej – naprzeciwko boiska Szkoły Podstawowej Nr 1.

 

Skrzyżowanie ulic Polnej i Kościelnej to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w Wasilkowie. W pobliżu znajduje się szkoła, przedszkole, poczta, liczne sklepy i punkty usługowe. Dzięki tej inwestycji bezpieczeństwo pieszych i kierowców w tym miejscu ulegnie poprawie.

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl / UM Wasilków

Urząd Miejski w Wasilkowie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy