Wyremontowany odcinek drogi w Nowodworach w gminie Ciechanowiec

Wyremontowany odcinek drogi w Nowodworach oficjalnie otwarty

Bezpieczniej i bardziej komfortowo będą podróżować kierowcy drogą wojewódzką nr 690 w okolicach wsi Nowodwory (gm. Ciechanowiec). W piątek, 10 grudnia, oficjalnie oddano do użytku ponad 3-kilometrowy odcinek tej trasy. Wartość inwestycji to blisko 2 mln zł.

W ramach przedsięwzięcia została poszerzona jezdnia i położona nowa nawierzchnia. Wyremontowano zjazdy, utwardzono pobocza, wykonano oznaczenia poziome.

– Jestem przekonany, że ta droga będzie służyła okolicznym mieszkańcom, ale także wszystkim, którzy będą nią jeździli. Wzrośnie komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców – mówił Marek Malinowski.

40 mln zł na drogi w regionie

Jak zaznaczył, to nie koniec inwestycji na tym terenie. Zarząd województwa w projekcie przyszłorocznego budżetu zaplanował kolejny raz już rekordową kwotę 40 mln zł na remonty dróg.

– Planujemy budowę obwodnicy Ciechanowca. Będziemy kontynuować też ważną dla okolicznych mieszkańców modernizację drogi Białystok-Wysokie Mazowieckie – zapowiedział.

O tym, jak ważne dla rozwoju tej część regionu to przedsięwzięcia, „niezbędne dla funkcjonowania społeczeństwa”, mówił Łukasz Siekierko, wiceprzewodniczący sejmiku województwa. W podobnym tonie wypowiadał się radny Jerzy Leszczyński, doceniając jednocześnie współpracę z samorządem lokalnym.

Senator Jacek Bogucki jest częstym użytkownikiem nowo wyremontowanej drogi. Jak przyznał, była ona w fatalnym stanie.

– Ten odcinek zdecydowanie wymagał modernizacji. Dzięki niej będzie znacznie ciszej, ale przede wszystkim bezpieczniej – zaznaczył.

Kluczowy odcinek

Z kolei Eugeniusz Święcki, burmistrz Ciechanowca podkreślił, że oddana dziś do użytku część drogi nr 690 stanowi ważny ciąg komunikacyjny, ponieważ łączy nie tylko dwie drogi krajowe, ale także dwa województwa: mazowieckie i podlaskie.

– Bardzo wiele osób korzysta z tego fragmentu jadąc do Czyżewa, do stacji kolejowej, skąd podróżują do Białegostoku czy Warszawy. Przyznam szczerze, że dla gminy Ciechanowiec jest to najważniejszy odcinek – mówił.

Za sprawną realizację przedsięwzięcia lokalnej firmie Trakt podziękował z kolei Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

– Mam nadzieję, że ta inwestycja posłuży nam długie lata – powiedział.

Droga wojewódzka nr 690 łączy Czyżew z Siemiatyczami. Oprócz części podlaskiej przebiega przez teren gminy Boguty-Pianki. Spina dwie drogi krajowe: 19 i 63.

 

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

na podst. Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy