Zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 648 z Miastkowa do Nowogrodu

Zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 648 z Miastkowa do Nowogrodu

Wyremontowany odcinek to fragment tzw. dużej obwodnicy Łomży. Droga była często wykorzystywana przez turystów podróżujących z Warszawy na Mazury. Zmodernizowana trasa oznacza również duże udogodnienia dla ruchu lokalnego.

– Remont tej drogi to nie tylko przykład, że zarząd województwa dotrzymuje słowa danego przed wyborami, ale także przykład bardzo efektywnej pracy planistów i drogowców, którzy przy tym remoncie pracowali – mówił podczas oficjalnego otwarcia drogi (13.09) wicemarszałek Marek Olbryś.

Dzięki zaangażowaniu zarówno Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, jak i wykonawcy robót, remont udało się przeprowadzić w niespełna trzy miesiące. Zostały uporządkowane pobocza. Wymienione trzy warstwy jezdni. W ramach prac wykonano niewielki most na lokalnej rzece. Zrobiono kilkadziesiąt przepustów i zjazdów na posesje.

– To była bardzo niebezpieczna droga, wąska ze zniszczonymi poboczami – mówił burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka.

Droga nr 648 szersza i równa

Droga została poszerzona. Pojawiło się nowe oznakowanie zarówno w postaci znaków drogowych jak i poziomych oznaczeń. Zmodernizowany fragment to ponad 5,5 km odcinek drogi 648 Miastkowo – Nowogród – Morgowniki – Korzeniste – Stawiski – Przytuły. Koszt remontu tego odcinka to prawie 5 mln zł.

Red. M.L.

Fot. Mariusz Rytel UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy