50 tys. zł z budżetu województwa dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Centrum” Augustów

50 tys. zł z budżetu województwa dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Centrum” Augustów

Marszałek Artur Kosicki i radny wojewódzki Paweł Wnukowski przekazali (11.05) przedstawicielom klubu „Centrum” Augustów symboliczny czek z dotacją. Pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenia drużyn i ich udział w zawodach.

Zarząd województwa od początku kadencji stawia na rozwój sportu. Dofinansowujemy zarówno te większe kluby, które odnoszą sukcesy na arenie krajowej, ale nie zapominamy o tych mniejszych, z różnych dyscyplin sportowych. Tym razem chcemy wesprzeć zawodników siatkówki. To bardzo istotne, żeby pamiętać o tych mniej znanych klubach, bo to właśnie dzięki ich działalności rozwija się sportowa pasja, która następnie kształtuje wspaniałych sportowców – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

W podziękowania za wsparcie Artur Kosicki i Paweł Wnukowski otrzymali od zawodników UKS  „Centrum” Augustów klubowe koszulki.

Tomasz Wiszyński, prezes UKS „Centrum” Augustów podkreślił, że pieniądze w znaczny sposób zasilą budżet klubu.

Jest to solidne wsparcie ze strony województwa podlaskiego. Pieniądze przyczynią się do rozwoju kadry, ale również m.in. zapewnią wynagrodzenie trenerom – mówił. – Pomogą też w bieżących wydatkach klubu, m.in. w transporcie zawodników.

UKS „Centrum” Augustów powstał w 2009 roku. Od 2011 r. jego zawodnicy grają w II lidze

W tym roku do klubów sportowych reprezentujących województwo podlaskie w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju oraz występujących w niższych ligach, a także dla organizacji sportowych przygotowujących szkolenia i wydarzenia sportowe trafi 8,5 mln zł z budżetu województwa.

 

 

Red. M.L.

Fot. Kamil Timoszuk UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy