Jaga pokonała Slovan Liberec po burzy

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W NOWYM ROKU

Jagiellonia Białystok pokonała czeski Slovan Liberec 3:1 w swoim drugim meczu sparingowym rozgrywanym w trakcie zimowego zgrupowania w Turcji. Zwycięstwo Żółto-Czerwonym zapewniłi gole Ivana Runje, Mile Savkovicia i Patryka Klimali.

Przeniesiony z soboty na niedzielę ze względu na warunki atmosferyczne sparing rozgrywany był na boisku w Side. Zgodnie z zapowiedzią trenera Ireneusza Mamrota, zespół Żółto-Czerwonych został podzielony praktycznie na dwie jedenastki i tylko trzech obrońców – Ivan Runje, Nemanja MItrović i Zoran Arsenić – musiało grać więcej niż 45 minut.

Pierwsze minuty tego spotkania należały do Czechów, którzy oddali dwa strzały na bramkę Grzegorza Sandomierskiego i mieli kilka stałych fragmentów gry. Potem Jaga nadrobiła, zwiększyła przewagę i pokonała czeski zespół  Slovan Liberec 3:1. To pierwsze zwycięstwo  zespołu z Białegostoku w 2019 roku. Kolejny sparing Żółto-Czerwoni rozegrają w środę, gdy zmierzą się z ukraińskimi Karpatami Lwów.