Jagiellonia Białystok przegrywa w Płocku 1 : 3

Za nami mecz 13. kolejki Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zmierzyła się na wyjeździe z Wisłą Płock.

Początek meczu ruszył z kopyta. Sporo walki między drużynami, oba zespoły nie bały się atakować.

4 minuta meczu i pierwsze celne uderzenie na bramkę Węglarza. Strzelał Rzeźniczak, jednak nie było to zbyt udane uderzenie.
7 szybka i prosta akcja Jagielloni. Imaz podaję głową do Klimali, a ten strzela z ostrego kąta, ale broni bramkarz gospodarzy

19 minuta Klimala dopadł na 17 metrze do piłki, ale strzał nie sprawił problemów bramkarzowi płocczan.

21′ żółto-czerwoni odbierają piłkę po błędzie gospodarzy, Imaz podaję do Klimali, a ten strzela bramkę. Sędzia po weryfikacji VAR odgwizduje spalonego.
25′ z rzutu wolnego wykonanego przez Furmana strzela głową Alan Uryga.

Wisła Płock wychodzi na prowadzenie 0 : 1

28′ Wisła strzela gola po złej decyzji Węglarza, jednak mieliśmy kolejną weryfikację VAR. Sędzie odgwizduję faul na Wójcickim, a bramka nie zostaje uznana.

Tempo na kilku minut spadło, a mecz rozgrywał się na środku boiska. Jagiellonia Białystok atakuję, jednak sędzia odgwizdał aż cztery spalone.

36’ Dośrodkowanie Furmana z rzutu rożnego, Uryga po raz drugi strzela do bramki, na szczęście niecelnie.

39′ Błąd Runje przed polem karnym. Strzelał Ricardinho, ale piłka minęła bramkę drużyny z Białegostoku.

42′ Alan Uryga po trzecim dośrodkowaniu Furmana znowu strzela głową, jednak broni dobrze ustawiony Węglarz.

44′ Żółtą kartkę otrzymuje Marko Poletanović za faul na Furmanie.

Do 25 minuty Jagiellonia Białystok prezentowała się bardzo dobrze, jednak im dalej w mecz, tym wyglądała gorzej.

Były aż trzy gole, ale tylko jeden uznany. Drużyna żółto-czerwonych schodzi do szatni ze straconą bramką.

Druga połowa

Od drugiej połowy za Poletanovicia wchodzi Kwiecień. Trzy minuty później otrzymuję żółtą kartkę. Jagiellonia Białystok stara się zdominować gospodarzy.

54′ po rzucie wolnym, a później rożnym, Klimala dobrze strzela na wyrównanie, ale broni Dahne.

55 minuta kolejny rzut wolny, jednak tym razem po asyście Prikryla, Patryk Klimala celnie strzela i daje wyrównanie Jagielloni.

Wynik 1 : 1

59′ drużyna z Płocka nie miała zamiaru się poddać i groźnie atakuję, ale broni Węglarz.

60′ Jagiellonia nie odpuszcza i wyprowadza kolejne dobre akcje, bramkę próbuję zdobyć Klimala, Wójcicki, a później Ivan Runje.

65′ żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Bida, trzy minuty później kartkę ogląda Patryk Klimala.

69′ wielki błąd Jagielloni w obronie, Mateusz Szwoch strzela przy lewym słupku do siatki.

Wisła Płock wychodzi na prowadzenie 1 : 2

73′ centra w pole karne gospodarzy, ale wybija Stefańczyk. Dwie minuty później po dośrodkowaniu strzelał Kwiecień, niestety nad bramką.

75′ wchodzi Juan Cámara za Bartosza Bidę.

82′ Gol dla Wisły Płock. Furman po raz kolejny dobrze wykonuje rzut wolny, Rzeźniczaka bez problemu zdobywa bramkę.

Jagiellonia przegrywa 1 : 3

88′ dobra próba Kwietnia, ale piłka trafia w Romańczuka.

89′ zmiana w drużynie Jagiellonii Białystok. Za Imaza wchodzi Mikołaj Wasilewski.

94′ minuta Kuświk otrzymuję żółtą kartkę.

Na sam koniec meczu Kwiecień próbował zdobyć bramkę, ale piłka nie wpadła do bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 3 : 1 dla Wisły Płock. Gospodarze po serii sześciu zwycięstw zostają liderem tabeli, a Jagiellonia może spaść nawet na 7 miejsce .

Statystki z meczu

Kolejny mecz Jagiellonii z ŁKS ŁÓDŹ już za tydzień (03.11) na Stadionie Miejskim w Białymstoku.