Jagiellonia Białystok wygrywa 3:2 z Cracovią

W sobotę (19.10) w Białymstoku na stadionie przy Słonecznej Jagiellonia Białystok podjęła Cracovię

Po serii remisów i jednej przegranej, żółto-czerwoni desperacko potrzebowali wygranej i w końcu się udało.

Pierwsze 15 minut było bardzo dynamiczne. W 3 minucie po uporaniu się z przeciwnikiem Wójcicki dośrodkował, a Imaz z pierwszej piłki uderzał w bramkę.

9 minuta po stałym fragmencie gry Michal Sipľak wrzuca w pole karne, a Rafael Lopes kończy muśnięciem głowy. Zespół gości wychodzi na prowadzenie 0: 1.

Jednak drużyna z Białegostoku nie miała zamiaru się poddać. Dwie minuty później Martin Pospisil asystuje podaniem na wolne pole  Patryka Klimalę, a ten mija bramkarza i wyrównuje spotkanie.  1:1

Do końca połowy gra obu drużyn była dość chaotyczna. Bramek nie było, ale posypały się żółte kartki.

33′ żółta kartka dla Martin Pospisila, jest to czwarta kartka i Czech nie wystąpi w meczu z Wisłą Płock.

45′ sędzia pokazuje żółtą kartę trenerowi Cracovii Michałowi Probierzowi.

454′ żółta kartka dla Janusza Gola.

Do przerw 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się równie dynamicznie co pierwsza. 54 minuta gry Patryk Klimala celnie strzelał w bramkę Cracovii.

Minutę później po dobrym podaniu Ivana Runje na prawą stronę pola karnego Patryk Klimala dopada do piłki i mocno uderza pod poprzeczkę gości. Jagiellonia wychodzi na prowadzenie 2:1

Drużyna z Krakowa również nie miała planów żeby się poddać. 60 minuta i w naszym polu karnym van Amersfoort pokonuje dwójkę obrońców i płasko zagrywa do Lopesa, a ten pakuję piłkę do bramki. 2:2

W 64 minucie za bohatera meczu Patryka Klimalę, wchodzi Bartosz Bida. Chwilę później Imazowi udaję się strzelić bramkę, ale sędzia odgwizduję spalonego.

70 minuta Sergiu Hanca otrzymuję żółtą kartkę, a Kwiecień wchodzi za Juana Camarę.

Dwie minuty później kartkę ogląda Romańczuk i on również nie zagra z Wisłą Płock.

73′ groźny strzał Bartosza Bidy, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników Cracovii i wyszła poza boisko.

Ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu dostarczyły nam wielu emocji. Zaczynając od zmiany, gdzie Ognjen Mudrinski wszedł za Tomasa Prikryla.

81 minuta dobre dośrodkowanie Pospisila uderzał głową Romańczuk, ale piłka minęła bramkę.

Wystarczyła kolejna minuta, żeby Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Po podaniu z prawej strony Bidy w 82′ Taras Romańczuk  na wślizgu strzela bramkę dając prowadzenie żółto-czerwonym. Jagiellonia prowadzi 3:2.

W doliczonym czasie mieliśmy jeszcze trzy szanse na zamknięcie meczu. Dwie wyśmienite sytuacji zmarnował Mudrinski, a na ostatni strzał z dystansu zdecydował się Pospisil.

Drużyna z Białegostoku wygrywa mecz 3:2.

Jagiellonia Białystok rewanżuję się za ostatni mecz w Pucharze Polski, zdobywa 3 punkty i zrównuję się w tabeli punktami z Cracovią.