Jagiellonia Białystok zwycięża 2 : 0 z ŁKS-em Łódź

Jagiellonia Białystok na stadionie przy Słonecznej zmierzyła się z ŁKS Łódź w czternastej kolejce PKO Ekstraklasy. Drużyna żółto-czerwonych przegrała ostatni mecz w Płocku 3 : 1 i w tabeli zajęła ósme miejsce. Zobaczmy jak podopieczni Ireneusza Mamrota spiszą się w Białymstoku.

Już w pierwszej minucie jedna i druga drużyna była pod bramką rywala. Sam początek meczu i dwa strzały gości na bramkę Węglarza. Celnie strzelał Ramirez, a Pyrdoł uderza nad poprzeczką.

16′ świetnie ruszył Klimala, został sam na sam z bramkarzem, ale strzelił obok słupka.
18′ po ładnym dryblingu mocny strzał Ramireza na bramkę Jagielloni. Dobrze interweniuję Węglarz.

Od 20 minuty Jagiellonia próbuję strzelić bramkę, dośrodkowuje, potem próbuję z rzutu wolnego i z rzutu rożnego. Niestety nieskutecznie.

25′ dobra sytuacja gości upewnia nas jak silna jest lewa strona ŁKS-u.

27′ Ricardo Guimaraes otrzymuję żółtą kartkę.

29′ kolejny atak z lewej strony, Pyrdoł uderzył nad poprzeczką. Jagiellonia oddaje cios. Klimala strzela po ziemi, ale piłkę łapie Malarz.
33′ po faulu na Wójcickim, Kwiecień strzelał głową, jednak znowu broni bramkarz gości.
34′ ładna akcja ŁKS-u, Trąbka strzela, na szczęście trafia w słupek.
36′ centra Prikryla w pole karne gości, Klimala uderza głową obok bramki. Widać że Jagiellonia czuję się pewniej w powietrzu.
43′ co za zamieszanie! Wydawało się, że sędzia podyktuje rzut karny dla Jagielloni, po długich konsultacjach z VAR-em sędzia odgwizduje spalonego.

50 minut gry na wysokim poziomie, dużo akcji, po równo w oddanych celnych i niecelnych strzałach.

Drużyny schodzą do szatni z wynikiem 0 : 0

Druga połowa zaczęła się równie dynamicznie co pierwsza.

Jagiellonia w ataku od samego początku. Kolejny pojedynek Klimali i Malarza, jednak górą wciąż bramkarz ŁKS-u.
48’ obie drużyna wciąż kontratakują. Najpierw dobry kontratak żółto-czerwonych. Camara wywalczył rzut rożny, ale goście zdobywają piłkę. Centrę Pyrdoła łapię Węglarz.

51′ Żółta kartka dla Romanczuka. Kapitan nie zagra w piątek w Gliwicach z Piastem.

54′ po rzucie rożnym i błędzie Wójcickiego groźna akcja gości. Drużynę z Białegostoku ratuję świetna obrona Bodvarssona.
55′ dobra akcja Jagi, Pospisil strzela, jednak piłka się odbija i mija bramkę.
56’ druga kapitalna szansa Sekulskiego, kolejny raz Bodvarsson ratuję Jagiellonię.
57′ zmiana w Jadze. Kostal zmienia Prikryla i od razu przeprowadza ładną akcję dając Jadze rzut rożny.
58′ Kwiecień bardzo bliski strzelenia bramki. Jagiellonia wciąż próbuję strzelić bramkę z powietrza.

60′ Żółta kartka dla trenera ŁKS Kazimierza Moskala.

62′ Strzał Kostala zza pola karnego, piłka leci wysoko nad bramką.

62′ żółta kartka dla Rozwandowicza za faul na Camarze.

64′ kolejny stały fragment gry dla Jagielloni, a Klimala wywalczył rzut rożny.

65′ Pospíšil świetnie dośrodkowuje, kolejna próba Jagielloni z powietrza. Tym razem szanse wykorzystuje Bartosz Kwiecień. Bramka wisiała w powietrzu od początku drugiej połowy.

Jagiellonia Białystok prowadzi 1 : 0

Jagiellonia od 70 minuty w ataku. 75′ Dobre podanie Kostala, ale pudłuje Imaz.
77′ groźna akcja Jagielloni po błędziu ŁKS-u, jednak goście zatrzymują Imaza.

78′ fatalny błąd Sobocińskiego, Imaz przejmuję piłkę i pięknie wystawia Klimali, który celnie strzela. Piłka odbija się od Malarza. Na szczęście wpada do siatki.

Jagiellonia prowadzi 2 : 0

80′ Poletanović zmienia Imaza.
81′ ŁKS jeszcze walczy. Ramirez strzela z ostergo kąta, szczęśliwie pewnie  broni Węglarz.
87′ na prawym skrzydle pojedynek wygrywa Camara, niestety niedokładnie zagrywa do Klimali
89′ Przemek Mystkowski zmienia Patryka Klimalę

90 druga żółta i czerwona kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza. ŁKS kończy mecz w dziesiątkę.

90’+ Jagiellonia kontrolowała sytuację i dowiozła wynik do końca gry. Goście próbują z rzutu wolnego, ale piąstkuje Węglarz.

W Białymstoku oglądaliśmy dobry mecz w wykonaniu obu drużyn. Jagiellonia Białystok wygrywa 2 : 0.

W tabeli ma 23 punkty i zajmuję szóste miejsce, do lidera brakuje nam 3 punktów.