Michał Niewiński z ŁKS Juvenii Białystok Nadzieją Olimpijską województwa podlaskiego 

Na łyżwach jeździ prawie całe życie, bo jak mówi już od 18 lat, a w tym roku w lipcu skończy dopiero 20. Michał Niewiński, bo o nim mowa, to polski łyżwiarz toru krótkiego, olimpijczyk z Pekinu (2022) i Nadzieja Olimpijska województwa podlaskiego

Wyróżnienie to otrzymał na Podlaskiej Gali Olimpijskiej podczas, na której poznaliśmy Najlepszych Sportowców Województwa Podlaskiego 2022 roku.

W rozegranych pod koniec stycznia br. mistrzostwach świata juniorów w short tracku w Dreźnie Michał zdobył złoty medal. Reprezentant Polski był najlepszy w rywalizacji na 500 metrów. Dodatkowo pobił rekord świata juniorów na 1500 m i został brązowym medalistą na 1000 metrów.

 

Niewiński jest zawodnikiem klubu ŁKS Juvenia Białystok i w tej chwili jednym z najlepszych polskich juniorów w short tracku. Na co dzień szkoli się pod okiem trenerów: Urszuli Kamińskiej i Gregory’ego Duranda. Towarzyszyliśmy mu podczas jednego z takich treningów na białostockim lodowisku. Opowiedział nam m.in. o swoich sportowych sukcesach, treningach, sprzęcie łyżwiarskim, marzeniach i planach na przyszłość.

Jak miałem rok i dwa miesiące to rodzice po raz pierwszy zabrali mnie na łyżwy – mówi Michał Niewiński. Było to związane z tym, że moi rodzice, i moje rodzeństwo już wcześniej przychodzili na lodowisko na tzw. ślizgawkę, żeby pojeździć na hokejówkach. I kiedy jeszcze nie chodziłem, moje umiejętności chodzenia nie były zaawansowane, już zacząłem jeździć na hokejówkach. A przygodę z short trackiem zacząłem w wieku 5-6 lat. Wtedy jeździłem sobie rekreacyjnie na naszym lodowisku, i trener Darek Kulesza zobaczył, że jeżdżę, jestem w miarę utalentowany, i zaprosił mnie na pierwszy trening w short tracku. I od tamtego momentu jestem z tym związany myślę, że już na całe życie – mówi z uśmiechem młody sportowiec.

 

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. PZŁS/ Michał Niewiński / Monika Lenczewska Podlaskie24.pl

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy