Łapy. Młodzi biegacze uczcili rocznicę odzyskania Niepodległości

Młodzi biegacze uczcili rocznicę odzyskania Niepodległości

 

Sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, blisko 200 młodych biegaczy uczciło na sportowo. Niepodległościowe Biegi Przełajowe, organizowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, odbyły się we wtorek na łapskim stadionie.

 

W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich siedmiu szkół z gminy Łapy oraz dwóch szkół średnich (LO Łapy i ZSM Łapy). Poziomu i zaangażowanie startujących trudno jest wiarygodnie opisać, najlepiej odda to przykład Kacpra Kuleszy z Katolickiej Szkoły Podstawowej, który wystartował w takim tempie, że aż zgubił buta. Chyba jednak tego nie zauważył, bo przebiegł w jednym bucie cały dystans, zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal!

 

To właśnie zawodnicy z Katolickiej Szkoły Podstawowej najczęściej, bo cztery razy, stawali na trzecim stopniu podium. Dorzucili do tego dwa złote medale i jeden srebrny. Z dorobkiem siedmiu medali zajęli jednak drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zostali wyprzedzeni przez Szkołę Podstawową numer 2, której uczniowie również zdobyli 7 medali, ale o jeden złoty więcej (3 złote, 3 srebrne, 1 brązowy). Co istotne, każda reprezentacja miała na koncie przynajmniej jeden krążek. Biegi odbywały się w pięciu kategoriach (od klasy czwartej do ósmej), z podziałem na chłopców i dziewczęta.

 

Wtorkowe biegi były początkiem gminnych obchodów 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Druga część obchodów rozpocznie się 11 listopada od godziny 12:00 na cmentarzu w Łapach.

 

 

 

 

 

 

Red. OKO

Fot. Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach

Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy