Największy spływ kajakowy na Podlasiu

Największy spływ kajakowy na Podlasiu

 

Już w najbliższy weekend (3-4 sierpnia) odbędzie się największy spływ Kajakowy na Podlasiu – 500 kajaków. 500 kajaków to rekreacyjna impreza na jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce – Bugu.

 

Od Drohiczyna po Granne

 

Zainteresowani spływem mogą wybrać jednodniową lub dwudniową opcję. Kajakarze wyruszą o 12.00 z drohiczyńskiej plaży. Start spływu poprzedzi rejestracja uczestników i instruktaż dla „pierwszaków.” Amatorzy kajaków po męczącym dniu wezmą udział w ognisku i biesiadzie z przysmakami lokalnej kuchni przy Centrum Turystycznym w Grannem, koncercie i losowaniu upominków. Po atrakcjach chętni wrócą do Drohiczyna – miejsca startu, a część przenocuje na polu namiotowym. W niedzielę (4 sierpnia) po godzinie 9.00 kajakarze wyruszą do miejscowości Nur. Planowo dotrą tam w okolicach 15.00.

 

Czy kajakarze pobiją rekord?

 

Spływ kajakowy rzeką Bug od początku przyciąga pokaźne grono kajakarzy, gdyż jak zapewniają organizatorzy niesie za sobą „niesamowite przeżycia i przepiękne widoki.” Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500-lecia województwa podlaskiego. Uczestniczyły w nim 232 załogi kajakowe. W 2017 roku w spływie uczestniczyło 670 osób – 362 załogi kajakowe. A rok temu w wydarzeniu wzięło udział 970 osób – 520 załóg kajakowych na kajakach jedno, dwu osobowych i canoe. Czy w tym roku zostanie pobity kolejny rekord? Przekonamy się już niedługo!

 

Więcej informacji na stronie: www.500kajakow.pl

 

 

 

Red. G.O.

Fot. www.500kajakow.pl           

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy