Natalia Maliszewska wygrała kwalifikacje na 1000 metrów

Natalia Maliszewska z awansem do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w short tracku na 1000 metrów

Natalia Maliszewska wygrała swój bieg kwalifikacyjny z czasem 1:29,61, wyprzedzając Rosjankę Ekaterinę Efremienkovą i Kanadyjkę Alyson Charles.Tym samym awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w short tracku na dystansie 1000 m

Był to pierwszy start Natalii Maliszewskiej na igrzyskach w Pekinie. Wcześniej nie została dopuszczona do rywalizacji na swoim koronnym dystansie 500 m z powodu pozytywnych wyników testów na koronawirusa.

Osiem dni nie stałam na lodzie, nie trenowałam, a później nagle po trzech dniach musiałam walczyć na najwyższym poziomie. To na pewno nie jest łatwe. Proszę sobie wyobrazić, że ktoś zamyka lekkoatletę w pokoju, który ma 10 metrów kwadratowych, i każe mu przygotować się do igrzysk. Przecież to jest niewykonalne po prostu. To nie były najfajniejsze dni, bo czułam, że nie mam już takiej siły w nogach, bo siłowni też przez osiem dni nie robiłam – powiedziała po starcie sportsmenka.

PKOI: Natalia Maliszewska nie wystąpi w wyścigu na 500 m w short tracku

Awansu do ćwierćfinału na dystansie 1000 m nie udało się natomiast wywalczyć Kamili Stormowskiej, która w swoim biegu eliminacyjnym zajęła ostatnie, 4. miejsce.

Olimpijski ćwierćfinał kobiet na 1000 m w  piątek (11.02). Tego samego dnia odbędą się też półfinały i finał.