Nowy zawodnik w Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. To Camilo Mena.  Dwudziestoletni napastnik z Kolumbii trafił do białostockiego klubu na zasadzie wypożyczenia, które zakończy się wraz z końcem sezonu. Będzie grał z numerem 10. 

Jak podaje Jagiellonia Białystok – Camilo Mena to wychowanek kolumbijskiego Tigres FC. W styczniu 2021 roku trafił do łotewskiej Valmiery, z którą wywalczył tytuł mistrzowski.

Jest to transfer czasowy. Doraźne rozwiązanie naszych potrzeb – wyjaśnia dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok, Łukasz Masłowski. – Mamy jednak bardzo dobre relacje z właścicielem Valmiery i być może uda się w przyszłości to jeszcze rozwinąć. Łotysze w lipcu zaczynają eliminacje europejskich pucharów i Camilo będzie im bardzo potrzebny, stąd wypożyczenie kończy się wraz z końcem sezonu. Możemy powiedzieć, że to sytuacja, w której korzystają wszyscy. Camilo w najbliższym czasie będzie miał okazję do regularnej gry na dobrym poziomie, a my skorzystamy z jego jakości, które pomogą nam pozytywnie zakończyć ten sezon – dodaje Łukasz Masłowski.

Camilo Mena w rodzimej ekstraklasie zadebiutował na początku 2020 roku w barwach Deportivo Pereira, gdzie przebywał na wypożyczeniu. W styczniu 2021 roku przeniósł się do Europy, a konkretnie na Łotwę. Bronił barw tamtejszej Valmiery, z którą rok później wywalczył tytuł mistrzowski. Kolumbijczyk przyczynił się do tego sukcesu wydatnie, zdobywając 14 bramek i tyle samo asyst przy trafieniach kolegów. Łącznie w 65 oficjalnych występach aktualnego mistrza Łotwy wpisał się na listę strzelców 15 razy, a szesnastokrotnie notował asystę przy golach pozostałych piłkarzy Valmiery.

Jest to piłkarz bardzo ofensywny. Mam nadzieję, że wzmocni nie tylko rywalizację w naszym zespole, ale również siłę ataku, co jest nam teraz bardzo potrzebne. Jego liczby w poprzednim sezonie potwierdzają, że potrafi nie tylko strzelać gole, ale również asystować. Camilo to zawodnik o bardzo dobrym poczuciu przestrzeni i mający duże umiejętności techniczne predestynujące do skutecznej gry indywidualnej. Potrafi też odnajdywać się w sytuacjach podbramkowych i robić z tego użytek. Liczymy na to, że szybko się wkomponuje w drużynę i w tej trudnej rundzie pomoże nam swoimi asystami i bramkami – mówi o nowym zawodniku Łukasz Masłowski.

Kolumbijczyk nie krył radości z podpisania umowy z białostockim klubem.

Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być. Czuję się dobrze przygotowany do meczów oraz treningów. Przyszedłem do Białegostoku, aby udowodnić swoją jakość i jeszcze się rozwinąć. Jestem przekonany, że wszystko będzie dobrze – deklaruje ofensywny zawodnik.

Najbliższy mecz Jagiellonia Białystok zagra w poniedziałek (20.02) na wyjeździe.

Rywalem żółto-czerwonych będzie Radomiak Radom.

Red. M. L.

Fot. Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy