Pół miliona złotych na wsparcie Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok – największy klub sportowy w regionie – otrzymał kolejne w tym roku wsparcie od samorządu województwa. Dotacja w wysokości 500 tys. zł pozwoli na organizację szkoleń i współzawodnictwo sportowe.

– Jagiellonia Białystok to wizytówka naszego województwa. To duma regionu, jeśli chodzi o piłkę nożną. To wspaniała atmosfera na stadionach, oraz młodzież która tutaj trenuje, i którą wychowuje ten klub. To wielki zaszczyt dla Zarządu Województwa Podlaskiego, że może wspierać Jagiellonię – powiedział (9.08) podczas konferencji prasowej marszałek Artur Kosicki.

Podkreślił, że współpraca pomiędzy samorządem wojewódzkim, a klubem układa się wzorowo.

 

– Myślę, że jesteśmy w stanie w ramach budżetu Województwa Podlaskiego wygospodarować taką kwotę, żeby pomagać zarówno Jagiellonii Białystok, jak i Ślepskowi Malow Suwałki, ponieważ są to zespoły, które w swoich dyscyplinach plasują się na wysokich miejscach – mówił marszałek

Pieniądze mają zostać przeznaczone głównie na rozwój bazy szkoleniowej. Ponadto na wynagrodzenia trenerów, sprzęt sportowy, oraz wyjazdy drużyn na mecze. Środki z dotacji będą przeznaczone również na szkolenie drużyn młodzieżowych klubu.

– To naprawdę bardzo cenne, że w tych trudnych i niestabilnych czasach związanych z pandemią marszałek Artur Kosicki, Zarząd Województwa Podlaskiego i cały sejmik wyciągnęli pomocną dłoń do sportu, nie tylko do piłki nożnej, nie tylko do Jagiellonii. Dzisiaj podpisaliśmy trzecią umowę. Wkraczamy w drugi sezon współpracy. Bardzo dziękujemy za możliwość jej kontynuacji – mówiła Agnieszka Syczewska, prezes Jagiellonii Białystok.

Wsparcie dla drużyn z regionu

Zarząd Województwa Podlaskiego kładzie duży nacisk na pomoc drużynom, klubom oraz organizacjom sportowym z regionu i to bez względu na klasę rozgrywkową, w których jest prowadzona rywalizacja.

Jagiellonia Białystok jest wspierana przez samorząd wojewódzki od dwóch lat. W 2020 roku klub otrzymał od władz województwa 400 tys. zł. W kwietniu tego roku żółto-czerwoni również dostali środki w tej samej wysokości co w ubiegłym, czyli kolejne 400 tys. zł. Dotacje na takie same kwoty otrzymał również klub Ślepsk Malow Suwałki, reprezentujący nasz region w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkówki – PlusLidze. Z kolei mniejsze kluby sportowe, grające w niższych ligach otrzymały w 2021 roku dotacje w łącznej wysokości 1,5 mln zł.


Wszystkie środki wspierające podlaski sport pochodzą z budżetu województwa.

Jagiellonia Białystok otrzymała również milion złotych na promocję stolicy Podlasia. To wynik umowy podpisanej (23.07) z Miastem Białystok

ZOBACZ: Jagiellonia otrzymała milion złotych na promocję Białegostoku

Jagiellonia Białystok to największy klub sportowy w Województwie Podlaskim. Trybuny podczas meczów na Stadionie Miejskim w Białymstoku wypełniane są tysiącami kibiców. Ostatnie lata to pasmo największych sukcesów w historii „Dumy Podlasia” – zwycięstwo w Pucharze Polski (2010/2011), finał Pucharu Polski (2018/2019), dwa wicemistrzostwa kraju (2016/2017, 2017/2018) oraz trzecie miejsce w Ekstraklasie (2014/2015).

Sezon 2021/2022 rozpoczął się znakomicie dla białostockiego klubu.

Po trzech kolejkach – dwóch zwycięstwach i jednym remisie zajmują pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy.

Red. M.L.

Fot. Kamil Timoszuk / UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy