Suwałki. Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski Damian Czykier i Maria Andrejczyk zdobyli złote medale

Lekkoatletyczne MP w Suwałkach: Damian Czykier sięgnął po złoto – pobił rekord Polski w biegu na 110 m przez płotki. Maria Andrejczyk ze złotem w konkursie rzutu oszczepem

W sobotę (11.06) Damian Czykier poprawił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Złoty medal w rzucie oszczepem zdobyła też Maria Andrejczyk która uzyskała wynik 57,53 m.

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw kraju w Suwałkach, Damian Czykier sięgnął po złoto, pokonując dystans w 13,25 sekundy. To wynik o 0,01 sekundy lepszy od dotychczasowego rekordu, który od 2013 roku należał do Artura Nogi.

– Nie mogę w to uwierzyć, ta chwila w końcu nadeszła. To było moje marzenie. Ja jestem takim zawodnikiem, że nigdy się nie poddaję. W wieku prawie trzydziestu lat osiągam największe sukcesy życiowe. Wydaje mi się, że otworzyłem nową kartę swojej kariery – mówi Damian Czykier.

Złoto zdobyła też Maria Andrejczyk z klubu Hańcza Suwałki uzyskując wynik 57,53 m w rzucie oszczepem

– Bardzo chciałam wystartować przed swoimi kibicami, na swojej ziemi. To był start treningowy, daleki od oczekiwań, ale bardzo ważny emocjonalnie. Czuję bardzo dużą moc po zmianie treningu, ale nie jestem jeszcze w stanie tego wszystkiego technicznie poskładać – mówiła Maria Andrejczyk.

W poprzednich dniach mistrzowskie tytuły zdobyli Klaudia Kardasz z pchnięciu kulą i Wojciech Nowicki w rzucie młotem

Oboje reprezentują Podlasie 👇

Dwa złote medale lekkoatletów Podlasia Białystok

Red. M.L.

Fot. Facebook Pogodne Suwałki

Na podst. PZLA i Polskiego Radia Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy