W ten weekend 9. PKO Białystok Półmaraton!

W ten weekend 9. PKO Białystok Półmaraton!

W najbliższy weekend ulicami Białegostoku pobiegnie 3,5 – 4 tys. osób z całego kraju i zagranicy. To największe wydarzenie biegowe wschodniej Polski.

Będzie to dziewiąta edycja PKO Białystok Półmaraton. Wydarzenie sportowe obejmuje bieg na dystansie półmaratonu oraz biegi towarzyszące: PKO Bieg na 5, PKO Bieg Juniora oraz Bieg Śniadaniowy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 maja. W głównym biegu weźmie udział 2 tys. osób, dystans 5 km pokona 600 osób, a Bieg Juniora – 900 dzieci.

– Bardzo się cieszę, że tylu biegaczy zdecydowało się na udział w tym wydarzeniu sportowym. Białostocki Półmaraton jest doceniany w rankingach biegów masowych – zajmuje w nich pierwsze miejsca, został też kilka lat temu uznany za najlepszy półmaraton w Polsce i doceniony przez Europejską Federację Lekkoatletyczną, która przyznała fundacji certyfikat pięciu gwiazdek za najwyższy poziom organizacyjny biegu. Jest to wspaniała promocja naszego miasta nie tylko w kraju, ale także zagranicą – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Jestem pewien, że i tym razem uczestnicy biegu będą czuli się dobrze w naszym mieście. Życzę wszystkim wytrwałości i sukcesów.

Fundacja Białystok Biega od 2011 roku jest organizatorem biegów w Białymstoku, a Miasto od początku wspiera finansowo te wydarzenia. W tym roku na Półmaraton oraz inne imprezy fundacji, między innymi listopadowy Bieg dla Niepodległej, przeznaczono w budżecie kwotę 430 tys. zł.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl / UM Białystok / Wrota Podlasia

Wrota Podlasia / Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy