Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok Mistrzem Europy w rzucie młotem

Ambasador Białostockiego Sportu Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok Mistrzem Europy w rzucie młotem podczas European Championships

Białostoczanin Wojciech Nowicki wywalczył w Monachium tytuł mistrza Europy w rzucie młotem. Zawodnik Podlasia Białystok obronił tytuł zdobyty przed czterema laty w Paryżu.

Wojciech Nowicki w piątej serii osiągnął najlepszy w tym roku wynik na świecie – 82,00

Białostoczanin wyprzedził Bence Halasza, który wcześniej poprawił rekord życiowy na 80,92.

Ostatecznie Węgier zajął drugie miejsce, a brązowy medal wynikiem 79,45 wywalczył Norweg Eivind Henriksen.

Paweł Fajdek, który w lipcu w Eugene po raz piąty z rzędu triumfował w mistrzostwach świata, zajął tym razem czwarte miejsce.

Szkoda, że Pawła zabrakło na podium, bo fajnie byłoby po raz kolejny na nim razem stanąć i podtrzymać tradycję, którą zapoczątkowaliśmy – powiedział Wojciech Nowicki.

– Mam nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy ten sukces w mistrzostwach świata. Jest kolejny medal dla Polski i kolejny medal w mojej karierze. Dobrze się czułem i w sumie nie spodziewałem się, że tyle rzucę. Podszedłem do tych zawodów jak do treningu. Może to był klucz do sukcesu, bo w mistrzostwach świata chciałem się bardzo dobrze zaprezentować i nie wyszło tak, jak powinno  – dodał Wojciech Nowicki.