Do OSP w Jedwabnem trafił ciężki wóz bojowy


OSP w Jedwabnem odebrała ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy, na który druhowie czekali od kilku lat. Do uroczystego przekazania doszło w niedzielę (12.06) na placu przed jednostką.

Wóz był do tej pory użytkowany przez Komendę Wojewódzką PSP w Białymstoku. Z uwagi na m.in. konieczność coraz częstszych wyjazdów do pożarów, podlaski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz podjął decyzję o przekazaniu wozu ochotnikom z Jedwabnego.

Dzięki temu, że Państwowa Straż Pożarna otrzymała spore pieniądze na zakup nowego wyposażenia można było przekazać używane już wozy, ale sprawne do jednostek ochotniczych – powiedział Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Samochód posiada zbiornik na wodę o pojemności 8 tys. litrów i napęd na trzy osie. Pozwoli dojechać strażakom w każdy zakątek gminy i skutecznie gasić płomienie nawet w najmniejszych miejscowościach, w których nie ma jeszcze bieżącej wody.

Największymi wygranymi są mieszkańcy gminy. Dzięki temu będą mogli czuć się bezpieczniej – zaznaczył wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Nasza gmina nie jest jeszcze zwodociągowana tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego potrzebowaliśmy samochodu wyposażonego w duży zbiornik. który radzi sobie w każdych warunkach, z różnymi zdarzeniami – mówił Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego, a jednocześnie prezes powiatowego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W ostatnim czasie częściej zdarzają się pożary terenów leśnych. (…) Ciężkiego samochodu brakowało nam od 2-3 lat, od kiedy nasz stary Jelcz wylądował na złomie – podkreślił Paweł Czerwaciuk, prezes OSP w Jedwabnem.

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy