Nowy sprzęt dla Strażaków od PGE Dystrybucja

 Nowy sprzęt dla Strażaków od PGE Dystrybucja

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Letnikach z darowizny przekazanej przez Fundację PGE zakupiła sprzęt, który będzie wykorzystywany w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

 

 Strażacy OSP w Letnikach, dzięki wsparciu PGE Dystrybucja przekazanemu za pośrednictwem Fundacji PGE, nabyli konieczny do pracy sprzęt: łańcuchy do stabilizacji pojazdów, podpory do mocowania stabilizatorów wykorzystywane m.in. w wypadkach drogowych, czy tzw. uchwyt potrójny.

Wśród zakupionych materiałów znalazły się także kompletne mundury bojowe. Strażacy OSP w Letnikach przekazali także część swojego sprzętu ukraińskim druhom, m.in. węże, prądownice czy mundury bojowe.

 

O skuteczności akcji ratowniczych niejednokrotnie decyduje jakość narzędzi, którymi strażacy się posługują. To dlatego tak ważne jest wspieranie jednostek przy zakupie profesjonalnego i pewnego sprzętu – powiedział Jacek Płoński, dyrektor generalny białostockiego oddziału PGE Dystrybucja. – Jesteśmy wdzięczni strażakom za ich pomoc przy udrażnianiu dojść do sieci w czasie awarii spowodowanych działaniem żywiołów. Druhowie również zawsze mogą liczyć na naszą współpracę – dodaje.

 

Białostocki Oddział Spółki w tym roku podpisał porozumienie z PSP, na mocy którego podjęto współpracę podmiotów. Jednostki OSP i PSP uzyskały możliwość szkolenia się na obiektach PGE Dystrybucja, natomiast spółka może liczyć na pomoc druhów przy usuwaniu powalonych drzew, co jest wsparciem energetyków w działach podczas awarii masowych na sieci elektroenergetycznej.

Red. OKO

Fot. PGE

PGE Dystrybucja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy