Rekordowa dotacja dla strażaków ochotników z powiatu wysokomazowieckiego 

Rekordowa kwota wsparcia dla strażaków ochotników z powiatu wysokomazowieckiego 

Do dziesięciu gmin z powiatu wysokomazowieckiego trafiło ponad 200 tys. zł. To wsparcie finansowe od samorządu województwa podlaskiego.

Przekazane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych ubrań, hełmów, agregatów prądotwórczych, motopomp, radiotelefonów przenośnych, latarek oraz mundurów bojowych.

Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie otrzymała 30 tys. zł

Dofinansowanie przekaże jednostce OSP Wysokie Mazowieckie. Z pieniędzy zakupiony zostanie m.in. aparat powietrzny w komplecie z butlą stalową i sygnalizatorem bezruchu.

– Te pieniądze będą przeznaczone na wyposażenie jednostki. Myślę, że dzięki wsparciu poziom straży ochotniczej można teraz porównać do poziomu Państwowej Straży Pożarnej – mówił Jarosław Siekierko, burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie.

Do Gminy Wysokie Mazowieckie trafiło z kolei 35 tys. zł, które rozdysponowane zostanie między osiem jednostek OSP.

27 tys. zł otrzymała Gmina Ciechanowiec

Dzięki pieniądzom do OSP Winna zakupione zostaną ubrania specjalistyczne i koszarowe.

Do gmin: Sokoły, Nowe Piekuty, Czyżew i Kobylin-Borzymy trafiło po 15 tys. zł. Z kolei po 20 tys. zł otrzymały gminy: Kulesze Kościelne i Klukowo. 10 tys. zł otrzymała Gmina Szepietowo.

– Wszystkie gminy z powiatu wysokomazowieckiego otrzymały wsparcie. Jest to historyczna chwila. Myślę, że jest to o tyle istotne, że każda z gmin ma możliwość rozwoju – powiedział Łukasz Siekierko.

Dotacje pochodzą z puli wsparcia przekazanego w tym roku OSP

Na samochody pożarnicze, ubrania specjalistyczne, zaopatrzenie jednostek, a także remonty specjalistycznych sprzętów przeciwpożarowych podlascy druhowie otrzymali łącznie 2,8 mln zł.

Red. M.L.

Fot. Kamil Timoszuk UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy